Головна Усі консультації Спрощена система Фізособи — підприємці на єдиному податку

Як ФОПу – платнику ЄП ІІ групи визначити дохід від продажу валюти?

Чи має право ФОП – платник ІІ групи ЄП здійснювати ЗЕД? Що є доходом ФОП у разі отримання ним виручки в іноземній валюті на свій валютний рахунок 05.11.2019 р., якщо валюту продано 07.11.2019 р.? Чи включати додатково до доходу суму від продажу іноземної валюти 07.11.2019 р.?

Відповідно до пп. 1 пп. 292.1 ПКУ доходом ФОП – платника єдиного податку є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду:

  • у грошовій формі (готівковій та/або безготівковій);
  • у матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пп. 292.3 ПКУ.

При цьому до доходу ФОП не включаються отримані ним пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності.

Дохід, виражений в іноземній валюті, перераховується у гривнях за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим Нацбанком на дату отримання такого доходу (пп. 292.5 ПКУ).

Датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження йому коштів у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг) (пп. 292.6 ПКУ).

ДПС в ІПК від 13.09.2019 р. №215/6/99-00-04-07-03-15/ІПК та від 16.01.2018 р. №167/О/99-99-13-01-02-14/ІПК повідомляє, що показники, виражені в іноземній валюті, перераховуються у національній валюті за офіційним курсом гривні до іноземних валют, встановленим Нацбанком на дату їх отримання.

При цьому розрахунок курсової різниці, яка виникає при продажу іноземної валюти ФОП, та включення такої курсової різниці до доходу платника єдиного податку нормами ПКУ не передбачено.

Разом з тим, відповідно до пп. 165.1.51 ПКУ доходи від операцій з валютними цінностями (крім цінних паперів), пов'язаних з переходом права власності на такі валютні цінності, не включається до розрахунку загального оподатковуваного доходу фізичної особи.

Отже, включати додатково до доходу суму від продажу іноземної валюти ФОП – платнику єдиного податку ІІ групи не потрібно.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Бондаренко Олена
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Спрощена система / Фізособи — підприємці на єдиному податку
Теги:
2 група ЄП , Валюта , Доходи , Єдиний податок , ЗЕД

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі