Головна Усі консультації Спрощена система Фізособи — підприємці на єдиному податку

Добровільний перехід ФОП на ІІІ групу єдиного податку протягом року

Дата взяття на облік ФОП - 22.04.2019 р. Дата переходу на ІІ групу спрощеної системи оподаткування - 01.05.2019 р. Чи може цей ФОП подавати заяву на перехід на ІІІ групу з IV кварталу 2019 року? Якщо так, то чи потрібно додавати розрахунок доходу за попередній календарний рік, адже ФОП зареєстровано тільки в цьому календарному році?

Про добровільний перехід до іншої групи можна говорити, коли "єдинник" дотримується всіх вимог, установлених для групи, з якою він збирається перейти, але через певні причини бажає змінити групу (пп. 298.1.5 ПКУ). Тобто добровільний перехід не пов'язаний з тим, що єдинник "виріс" зі своєї групи або перестав їй відповідати за критеріями. Перейти до нової групи можна тільки з початку наступного кварталу. 

"Єдиннику" ІІ групи потрібно перейти до ІІІ групи, якщо передбачається, що:

  • обсяг річного доходу перевищить 1 500 000 грн, але залишиться в межах 5 000 000 грн;
  • будуть потрібні наймані працівники в кількості більше 10 чоловік; 
  • надаватимуться послуги всім суб'єктам господарювання; 
  • почнуть провадитися види діяльності, заборонені для ІІ групи (пп. 2 пп. 291.4 ПКУ). Але при цьому дотримуватимуться загальні обмеження за видами діяльності, передбачені пп. 291.5 ПКУ для "єдинників".

Для того, щоб добровільно змінити групу, ФОП на ЄП повинен:

не пізніше, ніж за 15 календарних днів до початку наступного кварталу подати до контролюючого органу заяву за формою, затвердженою наказом Мінфіну № 1675 (пп. 298.1.5 ПКУ). У рядку 5.2 заяви робиться позначка про те, з якої групи до якої хоче перейти "єдинник". Зауважимо, що за загальним правилом (пп. 298.1.1 ПКУ) заява до контролюючого органу може бути подана одним з таких способів:

  • особисто платником податків або уповноваженою на це особою;
  • поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
  • засобами електронного зв'язку в електронній формі в порядку, визначеному законодавством (але на практиці для фізосіб ця можливість поки що не реалізована) ("ЗІР", підкатегорія 107.12);
  • подати податкову декларацію за період перебування у звітному році в старій групі – у строки, встановлені для квартального звітного періоду.  Зверніть увагу! Оскільки декларація за звітний період року складається наростаючим підсумком, то в декларації за наступний звітний період у відповідних розділах окремо наводяться показники госпдіяльності ФОП у старій і новій групі, а також суми авансових внесків, нараховані під час перебування на ІІ групі.

Розрахунок доходу за попередній календарний рік, що передує року переходу на спрощену систему оподаткування, на нашу думку, при цьому не подається, оскільки ФОП вже перебуває на єдиному податку, а крім цього, він зареєстрований в поточному році.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть БЕЗКОШТОВНУ передплату, перейшовши за посиланням; на час карантину ми даруємо усім нашим читачам три місяці передплати на пакет «Мій асистент».

Читайте консультації та аналітику від редакції без обмежень і будьте здорові!

Автор:
Степанов Михаил
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Спрощена система / Фізособи — підприємці на єдиному податку
Теги:
3 група ЄП , Єдиний податок , Підприємці

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі