З юридичної точки зору це не заборонено. Втім з точки зору оподаткування є ризик визнання податківцями оподаткованого ЄП доходу в сумі поверненої підприємцем ПФД.
Адже згідно з пп. 3 п. 292.11 ПКУ до складу доходу не включаються суми фінансової допомоги, наданої на поворотній основі, отриманої та поверненої протягом 12 календарних місяців з дня її отримання. Тож, якщо отримана ПФД підприємцем не повернена після закінчення 12 календарних місяців з дня її отримання, то така сума неповерненої ПФД є доходом ФОП. Оскільки ПФД отримана підприємцем, то й повернена має також бути підприємцем.
Радимо підприємцю внести на підприємницький р/р свої власні кошти у сумі раніше отриманої виручки й вже нею повернути ПФД. Дохід у такому разі повторно не потрібно визнавати.
Відповідно до підкатегорії 107.04, «ЗІР» (питання: Чи включаються до доходу ФОП – платника ЄП власні кошти, внесені на розрахунковий рахунок, який відкрито для здійснення підприємницької діяльності?) податківці зазначають, що якщо фізособа – підприємець – платник єдиного податку отримала дохід від продажу товарів (робіт, послуг) у вигляді готівки і відобразила його у Книзі обліку доходів (Книзі обліку доходів і витрат) і потім вносить зазначену суму готівки на свій поточний рахунок, відкритий для здійснення підприємницької діяльності, відповідно до встановленого банком порядку, внесена сума готівки не повинна відображатися у Книзі обліку доходів (Книзі обліку доходів і витрат) повторно і враховуватися при визначенні доходу такого платника податку.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись