Головна Усі консультації Спрощена система Фізособи — підприємці на єдиному податку

Використання свердловини у госпдіяльності є порушенням умов спрощеної системи оподаткування

Фізособа-підприємець, платник ІІІ групи єдиного податку, має у власності свердловину. Чи має право підприємець використовувати свердловину у підприємницькій діяльності?

Відповідно до п. 5 пп. 291.5.1 ПКУ не можуть бути платниками єдиного податку І - ІІІ груп суб’єкти господарювання (юрособи та фізособи – підприємці), які здійснюють видобуток, реалізацію корисних копалин, крім реалізації корисних копалин місцевого значення.

При цьому, корисні копалини — природні мінеральні утворення органічного і неорганічного походження у надрах, у тому числі будь-які підземні води, а також техногенні мінеральні утворення в місцях видалення відходів виробництва та втрат продуктів переробки мінеральної сировини, які можуть бути використані у сфері матеріального виробництва і споживання безпосередньо або після первинної переробки (пп. 14.1.91 ПКУ).

Таким чином, здійснення видобутку води за допомогою свердловини фізособою – підприємцем, платником ЄП, є порушенням умов перебування платника податку на спрощеній системі оподаткування.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Спрощена система / Фізособи — підприємці на єдиному податку
Теги:
3 група ЄП , Єдиний податок , Підприємці

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі