Главная Все консультации Право и ответственность Обжалование

Підприємство не погоджується з висновками перевірки від ПФУ: як оскаржити?

На підприємстві пройшла перевірка від ПФУ і було складено акт про порушення. Підприємство не погоджується з висновками перевіряльників. Як можна оскаржити ці висновки в акті?

Порядок оскарження дій перевіряльників від ПФУ прописаний у статті 105 Закону №1058. А саме: страхувальники мають право на оскарження дій (бездіяльності) виконавчих органів ПФУ та їх посадових осіб у порядку підлеглості до вищого органу або посадової особи, а також у судовому порядку.

Оскарження дій виконавчих органів ПФУ здійснюється в разі, якщо посадовими особами виконавчих органів ПФУ порушено права і законні інтереси застрахованих осіб, створено перешкоди для здійснення прав і законних інтересів таких осіб внаслідок дій чи бездіяльності посадових осіб виконавчих органів ПФУ чи прийнятого виконавчими органами ПФУ рішення. Тобто можна оскаржити дії фахівців ПФУ при перевірці, наприклад, якщо вони були здійснені порушуючи встановлену законодавством процедуру. Але якщо акт був складений правильно, а підприємство не згодне лише з висновками, які він містить, оспорити такий акт не можна. Але можна оспорити рішення органу ПФУ, прийняте на підставі такого акта.

Слід, однак, відзначити, що в разі незгоди з проведенням перевірки від ПФУ або складанням акта на підставі такої перевірки підприємство-страхувальник має право навести в самому акті перевірки відповідні заперечення. Це передбачено самою формою акта перевірки, затвердженою Постановою №9-1. Зокрема, в частині V такого акта, яка підлягає заповненню тільки посадовими особами перевіреного підприємства-страхувальника, є таблиця, в якій можна навести зауваження та заперечення щодо такої перевірки й акта.

Доступ к полному тексту материала возможен только для зарегистрированных пользователей. Если Вы уже зарегистрированы на нашем сайте - пожалуйста, авторизуйтесь.

Если пока нет - зарегистрируйтесь прямо сейчас: это просто, не требует Ваших персональных данных и займет не более одной минуты.

Что еще дает регистрация?

Автор:
«Дебет-Кредит»
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Право и ответственность / Обжалование
Теги:
Обжалование , Пенсионный фонд , Суд

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме