Главная Все консультации Финансы и банки Валюта и ценные бумаги

Чи буде пеня при порушення строків валютних розрахунків до 150 тис. грн?

У березі 2019 р. нерезиденту надано транспортні послуги в кількості 3 шт. на суму 1 300 євро кожна. Оплата надійшла лише за одну послугу. Чи буде застосовано пеню за порушення граничних термінів розрахунків за такими операціями?

Згідно з пп. 1 п. 9 Інструкції №7, банк завершує здійснення валютного нагляду за дотриманням резидентами граничних строків розрахунків, зокрема, якщо сума незавершених розрахунків за операцією з експорту, імпорту товарів не перевищує незначної суми.

На сьогодні, відповідно до ч. 1 ст. 15 розділу III Закону №1702, даний розмір становить 150 тис. грн.

При цьому, відповідно до Закону про валюту і валютні операції термін «товар» вживається у значенні, визначеному Законом про ЗЕД:

  • Товар - будь-яка  продукція, послуги, роботи, права інтелектуальної власності та інші немайнові права, призначені для продажу (оплатної передачі).

Таким чином, оскільки сума незавершених розрахунків в даному випадку не перевищує 150 тис. грн, банк має завершити валютний нагляд і, відповідно, пеня за порушення термінів, встановлених у п. 21 розділу II Положення №5, не застосовуються (оскільки така операція банком знімається з валютного контролю).

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 36 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Станислав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Финансы и банки / Валюта и ценные бумаги
Теги:
Валюта , Пеня , ВЭД , Услуги

Комментарии: 1

Новости по теме

Консультации по теме