Главная Все консультации Учет и отчетность Отчетность

Визначення категорії підприємств для подання фінзвітності

За показниками 2019 р. підприємство відноситься до малих (подає звітність малого), 2020 р. - до середніх, 2021 р. - до великих, 2022 р. - до великих, 2023 р. - до великих. З якого року підприємство має подавати повну фінзвітність, проводити обов’язковий аудит фінзвітності, складати фінзвітність згідно з МСФЗ?

Згідно з ч. 2 ст. 2 Закону про бухоблік, розмір підприємств для поточного року визначається за показниками фінзвітності минулого року.

Там же зазначено, що якщо підприємство однієї з категорій за показниками річної фінансової звітності протягом двох років поспіль не відповідає наведеним критеріям, воно відноситься до відповідної категорії підприємств.

Тобто, якщо підприємство відповідає розміру малого підприємства і подає фінзвітність малого підприємства, перейти в іншу «вагову» категорію і подавати фінзвітність в іншому форматі потрібно тільки в разі, якщо два роки підряд підприємство відповідає критеріям іншої «вагової» категорії.

В розглядуваній ситуації у 2019 році підприємство відповідало критеріям малого підприємства і у 2019 році подавало фінзвітність малого підприємства.

За показниками 2020 р. підприємство було середнім, а за 2021 р. – великим. Тобто, 2 роки підряд підприємство не було малим. Це означає, що з 2022 року підприємство стає великим підприємством (за показниками попереднього, 2021 року). А у 2020 і 2021 підприємство залишається у категорії малих підприємств.

У 2023 р. підприємство також є великим.

Підприємства, які належать до великих підприємств, з точки зору Закону про бухоблік (див. ст. 1) є підприємствами, що становлять суспільний інтерес. Відповідно до ч. 2 ст. 12-1 Закону про бухоблік такі підприємства повинні складати фінзвітність за міжнародними стандартами.

Окрім того, великі підприємства зобов’язані оприлюднювати річну фінансову звітність разом з аудиторським висновком на своїй веб-сторінці (див. ч. 3 ст. 14 Закону про бухоблік).

Таким чином, проміжна і річна фінзвітність за 2022 р. вже має складатися за МСФЗ, а також оприлюднюватися разом з аудиторським висновком.

***

Читайте також:

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 58 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Александр Золотухин
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Учет и отчетность / Отчетность
Теги:
Финансовая отчетность

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме