Главная Все консультации Учет и отчетность Отчетность

Скільки додатків подається до декларації з рентної плати?

Скільки додатків до декларації з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин має подавати підприємство за кожним із родовищ (А,Б,С), в яких гірнича маса переробляється на продукцію первинної переробки (камінь бутовий та щебінь різних фракцій)?

Податкову декларацію з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин подається:

  • за місцезнаходженням ділянки надр, з якої видобуті корисні копалини, у разі розміщення такої ділянки надр у межах території України;
  • за місцем обліку платника рентної плати у разі розміщення ділянки надр, з якої видобуто корисні копалини, в межах континентального шельфу та/або виключної (морської) економічної зони України.

Невід’ємною частиною декларації є додатки. При розрахунку рентної плати за користування надрами разом з декларацією подають:

  • розрахунок з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин (Додаток 1);
  • розрахунок з рентної плати за користування надрами для видобування вуглеводневої сировини (Додаток 2).

Форми Додатків 1 та 2 передбачає зазначення інформації щодо спеціального дозволу на користування ділянкою надр, з якої видобуто корисну копалину, зокрема, КОАТУУ за місцезнаходженням ділянки надр, з якої видобуті корисні копалини, номер, дата видачі та строк дії спеціального дозволу, на підставі якого здійснюється видобування корисних копалин.

При цьому, у випадку зазначення у спеціальному дозволі декількох видів корисних копалин платник складає окремий розрахунок за кожним видом корисних копалин, за яким визначається зобов’язання у такому розрахунку (прим. 11 до Додатка 1, прим. 12 до Додатка 2).

Таким чином, якщо на кожне родовище отримано окремий дозвіл, то підприємство подає одну декларацію з Додатком 1 за кожним з таких родовищ. Своєю чергою, варто звернути увагу, що кількість видів корисних копалин не є різними видами товарної продукції. Тому не залежно від того, яку номенклатуру товарної продукції виробляє таке підприємство, окремі Розрахунки за однти родовищем подаються тільки, якщо здійснюється видобуток декількох видів корисних копалин.

У даному випадку підприємство здійснює відбуток лише вапнякової гірничої маси – відповідно, окремий додаток 1 подається тільки за різними родовищами.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите БЕСПЛАТНУЮ подписку, перейдя по ссылке; на время карантина мы дарим всем нашим читателям три месяца подписки на пакет «Мой ассистент».

Читайте консультации и аналитику от редакции без ограничений и будьте здоровы!

Автор:
Станислав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Учет и отчетность / Отчетность
Теги:
Отчетность , Рентная плата , Декларация

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме