Главная Все консультации Учет и отчетность Отчетность

Юрособа переходить на загальну систему: як звітувати?

ТОВ (мікропідприємство, неплатник ПДВ) з 01.04.2019 року. ДПС було анульовано свідоцтво платника ЄП. Чи необхідно подавати декларацію платника ЄП за рік? Як звітувати такому підприємстві?

Декларація з податку на прибуток

Відповідно до норм пп. 137.5 ПКУ річний податковий (звітний) період установлюється в тому числі для платників податку, які зареєстровані протягом звітного (податкового) року (новостворені), що сплачують податок на прибуток на підставі річної податкової декларації за період діяльності у звітному (податковому) році.

Платники єдиного податку, які з 1 січня поточного року або пізніше переходять на загальну систему оподаткування, сплачують податок на прибуток на підставі податкової декларації за річний податковий (звітний) період (як новостворені), який для них починається з дати переходу на загальну систему та закінчується 31 грудня такого року.

Зверніть увагу, що не дивлячись на те, що декларація з податку на прибуток подається за період починаючи з першого дня переходу на загальну систему, фінансову звітність необхідно подавати за весь рік (тобто за період перебування на спрощеній системі оподаткування та за звітний рік (з 01 січня по 31 грудня такого року).

 

Декларація з єдиного податку

Відповідно до пп. 294.1 ПКУ податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку третьої групи є календарний квартал.

Своєю чергою, згідно з пп. 294.2 ПКУ податковий (звітний) період починається з першого числа першого місяця податкового (звітного) періоду і закінчується останнім календарним днем останнього місяця податкового (звітного) періоду.

При цьому, платники єдиного податку третьої групи подають до контролюючого органу податкову декларацію платника єдиного податку у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду (пп. 296.3 ПКУ).

Таким чином, у разі анулювання свідоцтва платника єдиного податку з 01.04.2019 року, останнім податковим звітним періодом для такого платника податку є І квартал 2019 року. Оскільки в подальшому такий платник вже не є платником єдиного податку, то подавати звітність за 6, 9 міс. та рік не потрібно.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 43 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Станислав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Учет и отчетность / Отчетность
Теги:
3 группа ЕН , Единый налог , Отчетность , Декларация

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме