Главная Все консультации Учет и отчетность Отчетность

Консолідована звітність: коли можна не подавати підприємству, яке контролює інше підприємство?

У яких випадках підприємство, яке контролює інше підприємство, може не подавати консолідовану фінзвітність?

П(С)БО 23 визначає методологічні засади формування інформації про операції пов'язаних сторін та її розкриття у фінансовій звітності.

Пов'язаними сторонами вважаються:

  • підприємства, які перебувають під контролем або суттєвим впливом інших осіб;
  • підприємства і фізичні особи, які прямо або опосередковано здійснюють контроль над підприємством або суттєво впливають на його діяльність, а також близькі члени родини такої фізичної особи. 

Перелік пов'язаних сторін визначається підприємством враховуючи сутність відносин, а не лише юридичну форму (превалювання сутності над формою). Відносини між пов'язаними сторонами - це, зокрема, відносини: материнського (холдингового) і його дочірніх підприємств (п. 3 П(С)БО 23).

Пов'язані сторони - особи, стосунки між якими обумовлюють можливість однієї сторони контролювати іншу або здійснювати суттєвий вплив на прийняття фінансових і оперативних рішень іншою стороною (п. 3 П(С)БО 23).

Оцінку активів або зобов'язань в операціях пов'язаних сторін потрібно визнавати за методами передбаченими у п. 6 П(С)БО 23.

Якщо одна пов'язана сторона здійснює контроль або перебуває під контролем іншої пов'язаної сторони, то інформація про характер відносин пов'язаних сторін наводиться незалежно від наявності операцій між ними  (п. 12 П(С)БО 23).

Згідно з ч. 1 ст. 12 Закону про бухобліку, підприємства, що контролюють інші підприємства (материнські підприємства), крім фінансових звітів про власні господарські операції, зобов’язані складати та подавати консолідовану фінзвітність відповідно до П(С)БО або МСФЗ.

Консолідована фінансова звітність - це фінансова звітність підприємства, яке здійснює контроль, та підприємств, які ним контролюються, як єдиної економічної одиниці (ч.1 ст.1 Закону про бухоблік).

Згідно з п. 11 Порядку №419, підприємства, що мають дочірні підприємства, крім фінансових звітів про власні господарські операції, подають консолідовану фінансову звітність власникам (засновникам), до центру збору фінансової звітності та іншим користувачам не пізніше 45 днів після закінчення звітного кварталу та не пізніше строків, передбачених законодавством для оприлюднення річної консолідованої фінансової звітності. 

Проте нормами ПКУ не передбачено подання консолідованої фінансової звітності до органів ДПС.

Підприємства, що контролюють інші підприємства (крім підприємств, що становлять суспільний інтерес), можуть не подавати консолідованої фінансової звітності, якщо разом із контрольованими підприємствами їхні показники на дату складання річної фінансової звітності не перевищують двох із таких критеріїв:

  • балансова вартість активів - до 4 млн євро;
  • чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) - до 8 млн євро;
  • середня кількість працівників - до 50 осіб.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 36 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Елена Водопьянова
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Учет и отчетность / Отчетность
Теги:
Отчетность , Финансовая отчетность

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме