Главная Все консультации Учет и отчетность Отчетность

Яку звітність повинно подавати підприємство, яке володіє транспортними засобами?

Підприємство має у власності легкові та вантажні автомобілі, а також спецтехніку (навантажувачі). Яку звітність щодо цих об’єктів потрібно подавати?

Легкові автомобілі

Деякі легкові автомобілі є об’єктом оподаткування транспортним податком. Відповідно до пп. 267.2.1 ПКУ об’єктом оподаткування є легкові автомобілі:

  • з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно);
  • та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної зарплати (у 2019 році – 1 564 875 грн).

Щороку до 1 лютого МЕРТ має оприлюднювати Перелік авто, які підлягають оподаткуванню транспортним податком. Тобто цей перелік містить авто, вартість яких перевищує 375 мінімальних зарплат та з випуску яких минуло не більше 5 років.

24 січня 2019 року МЕРТ оприлюднило на своєму сайті Перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню транспортним податком у 2019 році. Його можна завантажити тут >>

Звертаємо увагу: на цій же сторінці розміщено калькулятори розрахунку середньоринкової вартості легкових авто для оподаткування транспортним податком  та транспортних засобів (легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів) для цілей оподаткування операцій з їхнього продажу або обміну.

Щодо адміністрування транспортного податку читайте тут та тут. Більше публікацій про транспортний податок – тут

Інформація про автотранспорт та водіїв подається військкомату. Більш докладно про це – тут.

Форми статистичної звітності у галузі транспорту наведені на сайті Держстату:

Органи статистики визначають обсяги статистичних спостережень та формують для кожного респондента список форм статзвітності, які він повинен подавати. Ознайомитися з цим списком можна тут, а далі слід перейти за посиланням http://rsp.ukrstat.gov.ua/edrpou -  інформація про звітність, яку саме підприємство  має подавати до органів державної статистики в поточному році (пошук за кодом ЄДРПОУ). Підприємство зобов’язане подавати лише ті форми, які будуть зазначені в цьому списку.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 43 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Егорова Юлия
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Учет и отчетность / Отчетность
Теги:
Автотранспорт , Отчетность , Транспортные средства

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме