Главная Все консультации Учет и отчетность Другое

Як використовуючи реєстри оформляти збирання урожаю зернових?

Підприємство вирощує зернові. Як використовуючи реєстри оформляти збирання урожаю зернових?

Три варіанти документування збирання урожаю зернових

За часів СРСР були розроблені три різних варіанти документування збирання урожаю зернових. Первинні документи для кожного варіанту затверджені Наказом Мінсільгоспу СРСР від 24.11.1972 р.  №269-2 і Наказом Мінсільгоспу СРСР від 16.05.1977 р. №269-1.

За першого варіанту використовують путівки, за другого реєстри, за третього талони.

Мабуть, найпопулярнішим серед цих трьох є варіант з реєстрами. Але ці варіанти в будь-якому разі не є обов’язковими. Кожне підприємство може обрати будь-який з них, або розробити власний, в тому числі на базі одного з цих трьох.

Нижче розкажемо про застосування реєстрів:

 

Реєстри відправки зерна й іншої продукції з поля

Форми реєстрів (№77) затверджені Наказом №296-2.

Спершу підприємству слід замовити друк реєстрів. Друкувати потрібно блоком, згрупованим по три примірники, два з яких на самокопіювальному папері, всі примірники різного кольору. Далі перед видачею комбайнеру реєстри оформляють у бухгалтерії.

На кожен автомобіль, який отримуватиме зерно з одного комбайну протягом однієї зміни, оформляють один комплект реєстрів. Таким чином, якщо з одного комбайну отримуватиме зерно два автомобілі, на такий комбайн потрібно буде оформляти два комплекти реєстрів.

В кожному комплекті реєстрів заповнюють назву підприємства, прізвище механізатора (комбайнера), марку і номер комбайну. Виписані комплекти реєстрів реєструють у журналі виданих реєстрів. Оформлені комплекти реєстрів передають комбайнерам (механізаторам).

На початку зміни комбайнер записує в трьох примірниках кожного окремого комплекту реєстру дані автомобіля, ПІБ водія, назву сільгосппродукції.

Після завантаження автомобіля комбайнер записує в реєстрі бункерну масу зерна (орієнтовна маса зерна, яку вміщує бункер комбайну), номер поля. Водій і комбайнер розписуються у всіх трьох примірниках реєстру. Один примірник залишається комбайнерові, два передаються водієві.

Водій доставляє зерно до місця зберігання, де автомобіль зважується на автомобільних вагах перед (брутто-вага) і після (нетто-вага) розвантаження. Масу зерна визначають різницею між брутто і нетто. 

Окрім того, вагар переносить ці показники у свій Реєстр приймання зерна й іншої продукції (сільгоспоблік, форма №78). Далі водій підписує третій примірник реєстру відправки, а вагар – другий. Обидва примірники залишаються у водія. 

На кожну ходку автомобіля заповнюється окремий рядок. В кінці зміни виводиться підсумок зібраної та зданої продукції в розрізі кожного автомобіля.

В кінці зміни на підставі Реєстру приймання зерна вагар заповнює Відомість руху зерна й іншої продукції (сільгоспоблік форма №80), які надалі передаються ним до бухгалтерії.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 58 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Александр Золотухин
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Учет и отчетность / Другое

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме