Главная Все консультации Учет и отчетность Учет отдельных операций

Прострочена поворотна фіндопомога фізособі: коли надавач є податковим агентом?

Підприємство надало ПФД своєму працівнику. За договором, у разі розірвання трудових відносин він повинен був повернути її протягом 30 к. дн. з моменту звільнення. Позику працівник не повернув. У разі неповернення позики, коли саме у підприємства виникають зобов'язання сплатити ПДФО та військовий збір?

На дату прострочення платежу з повернення ПФД оподатковуваний дохід у фізособи не виникає. У ПКУ існує дві норми, які стосуються доходу щодо заборгованості фізособи.

Так, основна сума поворотної фінансової допомоги, що отримується платником податку, включається до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу, якщо  («ЗІР», запитання: «Чи підлягає оподаткуванню ПДФО поворотна фінансова допомога, яка отримана ФО?»)):

  • або мине строк позовної давності й при цьому сума непогашеної заборгованості перевищує суму, що становить 50% місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року  (для 2019 року - це 960,50 грн, для 2020 року – це 1051 грн).  Фізична особа самостійно сплачує податок з таких доходів та зазначає їх у річній податковій декларації. Це норма пп. 164.2.7 ПКУ.

 

Звернуть увагу!

Юрособа у податковому розрахунку за ф. №1ДФ відображає суму списаної на користь фізособи заборгованості, за якою минув строк позовної давності та розмір якої не перевищує суму, що становить 50% місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, під ознакою доходу «194» як виплата інших доходів («ЗІР», запитання: «Чи відображає ЮО у податковому розрахунку за ф. №1ДФ суму списаної на користь ФО заборгованості, за якою минув строк позовної давності та розмір якої не перевищує суму, що становить 50% місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року?»).

 

  • або надавач за самостійним рішенням анулює (простить) борг до закінчення строку позовної давності у разі, якщо сума боргу перевищує 25% однієї мінімальної зарплати (у розрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного податкового року (для 2019 року - це 1043,25 грн, для 2020 року – це 1180,75 грн). Ось лише у цьому випадку, якщо надавач ПФД не повідомить боржника відповідно до норм ПКУ, то має виконати усі функції податкового агента. Це норма пп. «д» пп. 164.2.17 ПКУ. Детально про оподаткування та виконання функції податкового агента детально ми писали тут.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 36 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Екатерина Калашян
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Учет и отчетность / Учет отдельных операций
Теги:
НДФЛ , Предприниматели , Займ , Финансовая помощь , Военный сбор

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме