• Посилання скопійовано

Ремонт і поліпшення основних засобів у 2015 році: коротко про основне

Як у 2015 році відображаються капітальний та поточний ремонти основних засобів? Чи можливо ремонт віднести до витрат підприємства?

При відображенні в бухгалтреському обліку підприємства витрат, пов’язаних з ремонтом та поліпшенням (модернізація, модифікація, добудова, дообладнання, реконструкція тощо) об’єктів основних засобів слід застосовувати  П(С)БО 7 «Основні засоби», затверджене наказом МФУ від 27.04.2000 р. № 92 (далі – П(С)БО 7) та Методичні рекомендації з бухгалтерського обліку основних засобів, затверджені наказом МФУ від 30.09.2003 № 561 (далі — Методрекомендації № 561).

Згідно з п. 14 та п. 15 П(С)БО 7, ремонти основних засобів діляться на:

- поліпшення (капітальний ремонт);

- підтримання в робочому стані (поточний ремонт).


Витрати на ремонт, пов’язані з поліпшенням основних засобів (модернізація, модифікація, добудова, дообладнання, реконструкція тощо), що призводять до збільшення майбутніх економічних вигод, первісно очікуваних від їх використання, вважаються капітальними і збільшують первісну вартість основних засобів, а відповідно, і суму амортизації, що буде нараховуватись після закінчення капітального ремонту.

Витрати, що здійснюються для підтримання основних засобів у робочому стані (проведення технічного огляду, нагляду, обслуговування, ремонту тощо) та одержання первісно визначеної суми майбутніх економічних вигод від його використання, вважаються поточним ремонтом і включаються до складу витрат звітного періоду. На суму амортизації такі витрати не впливають.

Однак, П(С)БО 7 не передбачає порядку визначення майбутніх економічних вигод. Пунктом 29 Методрекомендацій № 561 визначено, що рішення про характер і ознаки здійснюваних підприємством робіт, тобто чи призведуть вони у майбутньому до збільшення економічних вигод, чи здійснюються вони для підтримання об’єкта в придатному для використання стані та одержання первісно визначеної суми майбутніх економічних вигод від його використання, приймається керівником підприємства.

Визначити майбутню економічну вигоду може комісія, про що буде складений  акт (висновок) комісії по прийому основних засобів в експлуатацію після ремонту чи іншого поліпшення, в якому зазначаються характер проведених поліпшень чи ремонту та їх вплив на показники подальшої експлуатації основних засобів.

Податковий облік з податку на прибуток з 01.01.2015 р. зводиться лише до коригувань фінансового результату, отриманого за даними бухгалтерського обліку – п. 134.1.1 ПКУ. 

Для необоротних активів передбачено особливий порядок амортизації у податковому обліку згідно ст. 138 ПКУ. Але головні принципи обліку поточного та капітального ремонтів у податковому обліку залишаються такими самими, як і в бухгалтерському обліку: вартість капітального ремонту збільшує первісну вартість основного засобу та збільшує суму податкової амортизації, а вартість поточного ремонту включається до витрат у бухобліку та не приймає участі у коригуванні фінрезультату до оподаткування згідно п. 138.1 та п. 138.2 ПКУ.

 

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/П(С)БО і план рахунків

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «П(С)БО і план рахунків»

  • Повернення до застосування НП(С)БО після МСФЗ
    ТОВ була засновано у 2021 р., а в 2022 р. позбулося статусу фінансової установи і повернуло ліцензію. Зміни у статут ТОВ були внесені в листопаді 2022 року. Чи потрібно подавати фінансову звітність за 2023 і подальші роки за міжнародними стандартами? Згідно із Законом про бухоблік підприємство належить до середніх. Який порядок повернення до національних стандартів?
    12.02.202468
  • Заповнюємо фінансову звітність для ОСББ
    Як заповнити форми №1-м та 2-м для ОСББ? У ОСББ є 1 найманий працівник, на балансі немає основних засобів і кредитів в банку. В обліку ОСББ відображені операції щодо комунальних послуг, розрахунки з контрагентами і нараховувались зарплата працівника, субсидії, пільги
    31.03.20166 1263
  • Проценты по депозиту: нюансы отражаем в бухгалтерском и налоговом учете
    Малое предприятие открыло в банке депозитный счет для свободных денежных средств и получает проценты по этому счету. Как отразить такую операцию в учете? Как будет отражаться полученный доход в финотчетности и в декларации по налогу на прибыль?
    31.03.20161 083
  • Відображаємо в обліку списання дебіторської заборгованості
    Підприємство на загальній системі оподаткування у травні 2015 р. виставило рахунок за надані послуги. ПДВ включили в декларацію за травень. Однак покупець відмовляється від оплати послуг. Як списати дебіторську заборгованість? Які будуть проведення?
    29.12.20154 227
  • Харчування дітей та працівників у благодійній організації: тонкощі обліку
    Як відобразити в бухгалтерському обліку харчування дітей та працівників у благодійній організації?
    22.12.2015695