Главная Все консультации Учет и отчетность Автоматизация

Чи обов’язково складати звіряльну відомість, якщо відсутні розбіжності показників?

Чи обов’язково потрібно складати звіряльну відомості за результатами проведеної інвентаризації, якщо розбіжності між показниками наявності за бухобліком та фактичної наявності не виявлено?

У п. 20 Розділу ІІ Положення №879 встановлено, що бухгалтерською службою складаються звіряльні відомості активів і зобов’язань, у яких відображаються розбіжності між даними бухгалтерського обліку і даними інвентаризаційних описів (актів інвентаризації).

Крім того у п. 1 Розділу ІV зазначається, що висновки щодо виявлених розбіжностей між фактичною наявністю активів і зобов’язань і даними бухгалтерського обліку, які наводяться в звіряльних відомостях, та пропозиції щодо їх врегулювання відображаються інвентаризаційною комісією у протоколі, що складається після закінчення інвентаризації і передається на розгляд та затвердження керівнику підприємства. У протоколі наводяться: причини нестач, втрат, лишків, а також пропозиції щодо заліку внаслідок пересортиці, списання нестач в межах норм природного убутку, а також понаднормових нестач і втрат від псування цінностей із зазначенням причин та вжитих заходів щодо запобігання таким втратам і нестачам.

Разом з цим, п. 1 ст. 9 Закону про бухоблік передбачено, що підставою для бухобліку господарських операцій є первинні документи. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи.

Також, якщо звернутись до типових форми звіряльної відомості, яка наведена у Наказі Мінфіну №572, можна зробити висновок, що у ній не передбачено полів, в яких би могли зазначатись фактичні показники або показники за даними бухгалтерського обліку – в типовій формі звіряльної відомості вказуються лише показники надлишків або нестач. І хоча типова форма не є обов'язковою до застосування, однак може свідчити про те, що таку відомість потрібно складати саме за наявності розбіжності показників.

Таким чином, прямої вимоги складати звіряльну відомість у разі відсутності розбіжності показників за даними бухгалтерського обліку та фактичної наявності ТМЦ Положенням №879 не встановлено. А відповідне підтвердження того, що показники були порівняні і розбіжностей не було виявлено, може бути оформлено шляхом відповідного запису у протоколі інвентаризаційної комісії.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 58 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Станислав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Учет и отчетность / Автоматизация
Теги:
Инвентаризация

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме