Головна Усі консультації Право і відповідальність Відповідальність, санкції і штрафи

До 1 липня ДФС не надіслано повідомлення-рішення про сплату транспортного податку: яка відповідальність за його несплату?

Чи застосовується відповідальність до фізособи за несплату траспортного податку, якщо до 1 липня до контролюючих органів не надійшло повідомлення - рішення про його сплату?

Відповідно до п. 267.6.1 ПКУ обчислення суми транспортного податку з об’єкта/об’єктів оподаткування фізосіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку.

Згідно з пп. 267.6.2 ПКУ податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (року). Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, податок сплачується фізособою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

Нарахування податку та надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень про сплату податку фізособам – нерезидентам здійснюють контролюючі органи за місцем реєстрації об’єктів оподаткування, що перебувають у власності таких нерезидентів.

Таким чином, оскільки сума грошового зобов’язання розраховується контролюючим органом, то платник податків не несе відповідальності за своєчасність, достовірність і повноту нарахування такої суми, проте несе відповідальність за своєчасне та повне погашення нарахованого узгодженого грошового зобов’язання і має право оскаржити зазначену суму у порядку, встановленому ПКУ (п. 54.5 ПКУ).

Джерело
ГУ ДФС у Дніпропетровській області
Рубрика:
Право і відповідальність / Відповідальність, санкції і штрафи
Теги:
Відповідальність , Звітність , Транспортний податок , ДФСУ

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі