Головна Усі консультації Право і відповідальність Відповідальність, санкції і штрафи

Штраф за невідображення даних в Книзі обліку доходів

ФОП - платник ІІІ групи ЄП (неплатник ПДВ) в січні 2020 року втратив Книгу обліку доходів. Згодом зареєстрував нову Книгу, але не відобразив в ній дані за попередні періоди 2017 – 2019 рр. Який штраф загрожує ФОП?

Згідно з пп. 44.5 ПКУ, у разі втрати Книги потрібно дотриматися такої процедури:

  • подати заяву в поліцію про втрату Книги і отримати звідти документ про подання такої заяви, приміром, довідку чи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань;
  • у п’ятиденний строк з дня втрати Книги письмово (листом в довільній формі з прикладеною копією довідки чи витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань) повідомити податкову;
  • протягом 90 календарних днів з дня повідомлення відновити Книгу.

У разі невідновлення Книги у зазначені строки вважається, що Книга була відсутня. У такому разі застосовується відповідальність:

  • адміністративна у вигляді штрафу згідно з ст. 164-1 КУпАП в розмірі від 3 до 8 НМДГ (від 51 до 136 грн);
  • фінансова – штраф за ст. 121.1 ПКУ у розмірі 1020 грн, якщо не виконані строки і процедура, наведені в пп. 44.5 ПКУ і про які ми сказали вище.

Аналогічний висновок наведено у відповіді податкової на питання в підкатегорії 107.01.06, ЗІР: "Які дії ФОП – платника ЄП першої – третьої груп у разі втрати книги обліку доходів (книги обліку доходів і витрат) та чи передбачена при цьому відповідальність?".

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олександр Золотухін
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Право і відповідальність / Відповідальність, санкції і штрафи
Теги:
3 група ЄП , Відповідальність , Єдиний податок , Штрафи

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі