Порядок оскарження дій перевіряльників від ПФУ прописаний у статті 105 Закону №1058. А саме: страхувальники мають право на оскарження дій (бездіяльності) виконавчих органів ПФУ та їх посадових осіб у порядку підлеглості до вищого органу або посадової особи, а також у судовому порядку.
Оскарження дій виконавчих органів ПФУ здійснюється в разі, якщо посадовими особами виконавчих органів ПФУ порушено права і законні інтереси застрахованих осіб, створено перешкоди для здійснення прав і законних інтересів таких осіб внаслідок дій чи бездіяльності посадових осіб виконавчих органів ПФУ чи прийнятого виконавчими органами ПФУ рішення. Тобто можна оскаржити дії фахівців ПФУ при перевірці, наприклад, якщо вони були здійснені порушуючи встановлену законодавством процедуру. Але якщо акт був складений правильно, а підприємство не згодне лише з висновками, які він містить, оспорити такий акт не можна. Але можна оспорити рішення органу ПФУ, прийняте на підставі такого акта.
Слід, однак, відзначити, що в разі незгоди з проведенням перевірки від ПФУ або складанням акта на підставі такої перевірки підприємство-страхувальник має право навести в самому акті перевірки відповідні заперечення. Це передбачено самою формою акта перевірки, затвердженою Постановою №9-1. Зокрема, в частині V такого акта, яка підлягає заповненню тільки посадовими особами перевіреного підприємства-страхувальника, є таблиця, в якій можна навести зауваження та заперечення щодо такої перевірки й акта.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити