Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Пенсії

Після спливу 6 місяців від дати смерті невиплачену пенсію можуть отримати лише спадкоємці

Я- онука померлого пенсіонера, в якого залишилась не виплаченою пенсія по місяць смерті. Вчасно до Пенсійного фонду не звернулася, а вже минуло вісім місяців з дати смерті. Чи можу я отримати ці кошти?

У разі відсутності членів сім’ї, які проживали разом з пенсіонером на день його смерті, у тому числі непрацездатних членів сім’ї, які знаходилися на його утриманні, незалежно від того, проживали вони разом з померлим пенсіонером чи не проживали, або у разі не звернення ними за виплатою вказаної суми протягом шести місяців з дня відкриття спадщини, сума пенсії, що належала пенсіонерові і залишилася недоотриманою у зв’язку з його смертю, входить до складу спадщини.

Виплату недоотриманої пенсії після спливу шести місяців від дати смерті можливо  провести за умови надання свідоцтва про право на спадщину, в якому буде зазначена частка майна – недоотримана пенсія.

Зазначене свідоцтво видається нотаріусом спадкоємцю після закінчення шести місяців з часу відкриття спадщини. Якщо спадщину прийняло кілька спадкоємців, свідоцтво про право на спадщину видається кожному із них із зазначенням імені та часток у спадщині інших спадкоємців.

Доступ до повного тексту матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо Ви вже зареєстровані на нашому сайті - будь ласка, авторизуйтесь.

Якщо поки що ні - зареєструйтесь прямо зараз: це просто, не вимагає Ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Що ще дає реєстрація?

Джерело
Пенсійний фонд України
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Пенсії
Теги:
Пенсія

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі