Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Пенсії

У разі ліквідації підприємства уточнюючу довідку для призначення пільгової пенсії видає ліквідатор

Хто повинен видавати уточнюючу довідку про період роботи зі шкідливими і важкими умовами праці у разі передачі первинних документів підприємства, що перебуває в стадії ліквідації, до архівної установи?

Статтею 46 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (далі – Закон) визначено, що після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс. Якщо за результатами ліквідаційної процедури після задоволення вимог кредиторів не залишилося майна, господарський суд виносить ухвалу про ліквідацію юридичної особи – банкрута. Копія цієї ухвали надсилається органу, який здійснює державну реєстрацію юридичної особи – банкрута та органам державної статистики для виключення юридичної особи з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців. Ліквідатор виконує свої повноваження до внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців запису про припинення юридичної особи - банкрута.


Водночас, статтею 48 Закону передбачено, щодо винесення господарським судом ухвали про ліквідацію юридичної особи – банкрута (до завершення ліквідаційної процедури) ліквідатор зобов’язаний забезпечити збереження архівних документів банкрута і за погодженням із спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері архівної справи і діловодства або з уповноваженою ним архівною установою визначити місце подальшого їх зберігання.

Відтак, у разі перебування підприємств в стадії ліквідації, уточнюючу довідку для призначення пенсії на пільгових умовах відповідно до статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення” видає ліквідатор на підставі копій відповідних документів, наданих архівами, яким передано на зберігання первинні документи підприємств, що перебувають у стадії ліквідації.

Доступ до повного тексту матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо Ви вже зареєстровані на нашому сайті - будь ласка, авторизуйтесь.

Якщо поки що ні - зареєструйтесь прямо зараз: це просто, не вимагає Ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Що ще дає реєстрація?

Джерело
Пенсійний фонд України
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Пенсії
Теги:
Пенсійний фонд , Пенсія , Ліквідація

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі