Головна Усі консультації Фінанси і банки Власні фінанси

Внесення власних коштів на рахунок підприємця - "загальносистемника"

Чи включаються до оподатковуваного доходу власні кошти, зараховані на розрахунковий рахунок фізособи-підприємця (загальна система) для погашення заборгованості за раніше отриманим кредитом банку?

Згідно з п. 177.2 ПКУ об'єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов'язаними з господарською діяльністю такої фізособи - підприємця. Внесення власних коштів на рахунок не являється виручкою. 

Податківці у публікації зазначають наступне: "До складу загального оподатковуваного доходу зараховується виручка, що надійшла ФОП, як у грошовій, так і в натуральній формі від провадження господарської діяльності: 

  • виручка у вигляді безготівкових грошових коштів, що надійшли на поточний рахунок ФОП, чи в готівковій формі, що надійшла до каси ФОП на місці здійснення розрахунків; 

сума заборгованості, за якою минув строк позовної давності: 

  • вартість безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг); 
  • суми штрафів і пені, отримані від інших суб’єктів господарювання за договорами цивільно-правового характеру за порушення умов договорів; 
  • інші доходи, які пов’язані із здійсненням підприємницької діяльності. 

Власні кошти, які ФОП зараховує на розрахунковий рахунок, не включається до складу доходу та не відображається у Книзі."

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Фінанси і банки / Власні фінанси
Теги:
Заборгованість , Банки , Кредити

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі