Головна Усі консультації Облік та звітність Звітність

Не подавали форму №20-ОПП: які дії?

Підприємство працює з 2002 року. При цьому форму №20-ОПП не подавали. Чи потрібно зараз подати цю форму? За який період потрібно відображати інформацію?

Повідомлення про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою № 20-ОПП подається протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків (п. 8.4 Порядку №1588).

Окрім цього, у разі створення відокремленого підрозділу юрособи з місцезнаходженням за межами України повідомлення за формою №20-ОПП подається протягом 10 робочих днів після створення, реєстрації такого підрозділу.

Також №20-ОПП подається у разі виникнення у суб’єкта господарювання нових об’єктів оподаткування або у разі зміни відомостей про об'єкт оподаткування, а саме при зміні:

  • типу;
  • найменування;
  • місцезнаходження;
  • стану об'єкта оподаткування.

Як зазначають податківці основною метою запровадження форми №20-ОПП є отримання від платників податків інформації про всі наявні в них об’єкти майна, їх місцезнаходження, переміщення та стан, у якому вони фактично перебувають (використовуються, тимчасово не використовуються, не використовуються тощо).

Тобто, з цього можна зробити висновок, якщо підприємство не подавало форму №20-ОПП взагалі, то при її першому подані необхідно зазначити лише ті об’єкти оподаткування, що фактично є в наявності на момент складання такої форми.

 

Щодо відповідальності

Податківці наголошують, що за неподання форми №20-ОПП на підприємство чекає штраф за п. 117.1 ПКУ у розмірі 510 грн – як за неподання заяв або документів для взяття на облік у відповідному контролюючому органі. Однак, прямої норми щодо штрафів у разі неподання саме форми №20-ОПП в п. 117.1 ПКУ не встановлено.

Якщо погодитися із податківцями, то вважаємо, що штраф за це має бути один, а не за кожне окреме неподання форми №20-ОПП. Адже, якщо читати норму п. 117.1 ПКУ дослівно, то штраф накладається за неподачу заяв/документів (слова у множині!) для взяття на облік у відповідному контролюючому органі, реєстрації змін місцезнаходження чи внесення інших змін до своїх облікових даних.

Крім того, на нашу думку, якщо платник податків  самостійно виявив та виправив помилки в раніше поданих звітах за формою №20-ОПП, застосування до нього зазначених штрафів бути не повинно.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Горбовцов Станіслав
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
Звітність

Коментарі: 1

Новини по темі

Консультації по темі