• Посилання скопійовано

Ліквідація ТОВ: чи подавати звітність?

ТОВ подало заяву про ліквідацію. Чи потрібно після цього подавати податкову звітність та нараховувати зарплату директору? Хто підписує звітність у разі звільнення директора?

При припиненні діяльності (ліквідації) слід вчинити такі дії:

1) зібрати засновників та на загальних зборах (рішенням власника — у разі одного засновника) вирішити припинити діяльність (ліквідувати юрособу). На цих загальних зборах одночасно слід вирішити питання про призначення ліквідатора (ліквідаційну комісію);

2) направити повідомлення держреєстратору - оригінал чи нотаріальну завірену копію рішення про ліквідацію ТОВ.

При цьому, як зазначала ДФСУ, з моменту відкриття ліквідаційної процедури всі права керівника юрособи переходять голові ліквідаційної комісії (ліквідатору).

Тож, на нашу думку, при прийнятті рішення про ліквідацію підприємства, директора може бути звільнено. Відповідно до ст. 105 ЦКУ ліквідатора призначають учасники юрособи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юрособи. Тож між ліквідатором і підприємством виникають не трудові відносини, а цивільно-правові. При цьому, саме цивільним договором з таким ліквідатором встановлюється розмір оплати за виконання на нього таких функцій (у тому числі і на безоплатній основі). Мінімальні гарантії щодо оплати праці в даному випадку працювати не будуть, адже вони передбачені саме трудовим законодавством, а не цивільно-правовим.

Якщо голова ліквідаційної комісії виконує свої функції на безоплатній основі, і підприємство не має найманих працівників і не здійснює нарахування виплат заробітної плати, то в такому випадку звіт з ЄСВ не подається. Те ж стосується і ПДФО – за відсутності показників для декларування такий звіт не подається.

Якщо ж виникає необхідність подання звітності – підписантом виступає голова ліквідаційної комісії.

Щодо подання іншої податкової звітності ми писали тут – якщо коротко, то у разі ліквідації підприємства податкову декларацію з податку на прибуток необхідно подати до територіального органу Міндоходів України за місцем реєстрації за звітний період, на який припадає дата такої ліквідації.

Суб’єкт господарювання вважається ліквідованим з дня внесення запису про припинення його діяльності до державного реєстру.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»

  • Хто є опосередкованим власником КІК?
    У іноземної юрособи два засновники – фізособи, резиденти України: чоловік (80%) і колишня дружина (20%). Обоє подають звітність про КІК. Пов'язані особи чоловіка, які не впливають на діяльність КІК і не здійснюють фактичний контроль – нова дружина, батько, діти, брат. Хто є опосередкованим власником КІК?
    19.04.202414
  • Чи потрібно подавати скорочений звіт про КІК у 2024 р. якщо звітний рік КІК починається у 2023 р., а закінчується у 2024 р.?
    ФО стала контролюючою особою КІК у 4 кварталі 2023 р. Відповідно до законодавства країни реєстрації КІК фінансовий рік для компанії (зареєстрованої у 4 кв. 2023 р.) закінчується 31.12.2024 р. Чи потрібно у даному випадку подавати скорочений звіт про КІК?
    18.04.202414
  • Звіт про КІК, якщо КІК у стані ліквідації і не складає фінзвітність
    КІК (Литва) зареєстровано в 2009 р. Фізособа - резидент України має повний контроль (100%). КІК перебуває в стадії ліквідації, з 2016 року не складає фінзвітність, хоча в 2017 році на КІК зареєстровано автомобіль. Які документи потрібні для подання звіту КІК за 2022, 2023 роки?
    12.04.202456
  • Компенсація працівнику вартості медогляду: оподаткування та додаток 4ДФ
    Водій автотранспортного засобу проходив медичний огляд перед працевлаштуванням. Оплату провів з власної картки, підприємство ці кошти йому компенсувало. Чи треба на суму компенсації нараховувати ПДФО та ВЗ, та як правильно відобразити у додатку 4ДФ єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ за якою ознакою доходу «126» чи «143»?
    11.04.2024585
  • Допомога від профспілки бійцям та переселенцям
    Профспілка виплачує допомогу членам профспілки, які знаходяться на війні та переселенцям з Каховки. Чи можна її не оподатковувати як благодійну допомогу і показати в додатку 4ДФ єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ за ознакою доходу «169»? Якими документами підтвердити статус воїна та статус переселенця?
    10.04.202414