Алкогольно-тютюнову звітність подають суб'єкти господарювання, які одержали ліцензії на право оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, незалежно від форми власності до органів ДФС за основним місцем обліку в електронній формі.
Звітність подається тільки в електронній формі засобами електронного зв'язку з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством, як передбачено для податкової звітності.
Якщо суб'єкт господарювання має у своєму складі структурні одиниці, які не є юридичними особами, алкогольно-тютюнова звітність заповнюється в цілому щодо підприємства з урахуванням усіх структурних одиниць.
Якщо суб'єкт господарювання має більше однієї ліцензії, то у графі «Реєстраційний номер ліцензії» зазначається загальна кількість ліцензій, графа «строк дії ліцензії» не заповнюється.
Інформація подається за кодами та видами алкогольних напоїв та тютюнових виробів згідно з відповідними додатками доНаказу №49.
Порядками щодо заповнення звітів за формами №1-РС, №2-РС, №3-РС, №1-ОА, №1-ОТ, №1-РА, №1-РТ, затвердженими Наказом №49, не передбачено механізму виправлення в таких звітах помилок.
У листі ДФС від 17.05.2016, №10689/6/99-99-12-02-02-15 вказано, які види алкогольних напоїв мають бути вказані у звітності.
Одиницею виміру, яка застосовується при складанні Звіту №1-ОА, є тисяч декалітрів (тис. дал).
Інформація у розрізі контрагентів подається згідно з розділами ІІ та ІІІ Звіту №1-ОА.
Звіт складається окремо за кожний місяць та до 10 числа місяця, що настає за звітним, подається до органів ДФС за основним місцем обліку суб'єкта господарювання.
Головні управління ДФС подають зведений Звіт №1-ОА у розрізі підприємств до ДФС в електронному вигляді до 13 числа місяця, що настає за звітним.
Звіт №1-ОА складається з трьох розділів (кожен розділ оформляється на окремому аркуші), зокрема, розділ І «Обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв», розділ ІІ «Перелік контрагентів, у яких здійснювалося придбання алкогольних напоїв» та розділ ІІІ «Перелік контрагентів, яким здійснювалася реалізація алкогольних напоїв».
Звіт №1-РА складається окремо за кожний місяць та до 10 числа місяця, що настає за звітним, подається до органів ДФС за основним місцем обліку суб'єкта господарювання.
Головні управління ДФС подають зведений Звіт за кодами продукції до ДФС в електронному вигляді до 13 числа місяця, що настає за звітним кварталом.
У графах 1, 2 зазначаються відповідно код та вид алкогольної продукції згідно з додатком до Наказу №49.
У графі 3 зазначається залишок алкогольних напоїв на початок звітного місяця.
У графі 4 зазначається обсяг придбання алкогольних напоїв усього за звітний період суб'єктом господарювання, який здійснює роздрібну торгівлю алкогольними напоями.
У графі 5 зазначається обсяг реалізації алкогольних напоїв усього за звітний період.
У графі 6 зазначається залишок алкогольних напоїв на кінець звітного місяця.
У графі 7 надаються необхідні пояснення.
Звіт подають суб'єкти господарювання, які одержали ліцензії на право оптової торгівлі тютюновими виробами, незалежно від форми власності до органів ДФС за основним місцем обліку в електронній формі.
Звіт №1-ОТ в електронній формі подається засобами електронного зв'язку з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством, як передбачено для податкової звітності.
Інформація про залишки тютюнової продукції на кінець звітного місяця подається згідно з розділом І Звіту.
Інформація у розрізі контрагентів подається згідно з розділами II та III Звіту №1-ОТ.
Одиниці виміру, які застосовуються при складанні Звіту №1-ОТ:
- сигарети з фільтром — млн штук;
- сигарети без фільтра — млн штук;
- цигарки — млн штук;
- сигари — млн штук;
- сигарили — млн штук;
- тютюн люльковий — тонни;
- тютюн нюхальний — тонни;
- тютюн смоктальний — тонни;
- тютюн жувальний — тонни;
- інші тютюнові вироби — млн штук або тонни;
- тютюнова сировина УКТ ЗЕД 2401 — млн штук або тонни;
- тютюнова сировина УКТ ЗЕД 2403 — млн штук або тонни.
Звіт складається окремо за кожний місяць та до 10 числа місяця, що настає за звітним, надається до органів ДФС за основним місцем обліку суб'єкта господарювання.
Головні управління ДФС подають зведений Звіт №1-ОТ у розрізі підприємств до ДФС в електронному вигляді до 13 числа місяця, що настає за звітним.
Звіт №1-ОТ складається з трьох розділів (кожен розділ оформляється на окремому аркуші), зокрема, розділ І «Обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів», розділ II «Перелік контрагентів, у яких здійснювалося придбання тютюнових виробів та тютюнової сировини» та розділ III «Перелік контрагентів, яким здійснювалася реалізація тютюнових виробів та тютюнової сировини».
Порядком заповнення розділу І «Обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів» встановлено, що:
- у графах 1, 2 зазначаються відповідно код і вид тютюнових виробів та тютюнової сировини згідно з додатком до Наказу №49;
- у графі 3 зазначаються одиниці виміру тютюнових виробів (млн штук, тонни);
- у графі 4 зазначається залишок тютюнових виробів на початок звітного місяця (у т.ч. суб'єкт господарювання — виробник у даному звіті зазначає у графі 4 залишки готової продукції (тютюнових виробів) на початок звітного місяця);
- у графі 5 зазначається обсяг придбання тютюнових виробів усього за звітний період суб'єктом господарювання, який здійснює оптову торгівлю тютюновими виробами;
- у графі 6 зазначається обсяг придбання тютюнових виробів суб'єктом господарювання тільки у виробника тютюнових виробів;
- у графі 7 зазначається обсяг придбання тютюнових виробів суб'єктом господарювання за імпортом;
- у графі 8 зазначається обсяг придбання тютюнових виробів суб'єктом господарювання тільки у підприємств оптової торгівлі тютюновими виробами;
- у графі 9 зазначається обсяг реалізації тютюнових виробів усього за звітний період;
- у графі 10 зазначається обсяг реалізації тютюнових виробів у роздрібній торгівлі;
- у графі 11 зазначається обсяг реалізації тютюнових виробів підприємствам оптової торгівлі;
- у графі 12 зазначається обсяг реалізації тютюнових виробів на експорт;
- у графі 13 зазначається залишок тютюнових виробів на кінець звітного місяця (у т.ч. суб'єкт господарювання — виробник у даному звіті зазначає у графі 4 залишки готової продукції (тютюнових виробів) на кінець звітного місяця);
- у графі 14 надаються необхідні пояснення.
Порядком заповнення розділів ІІ та ІІІ Звіту №1-ОТ про перелік контрагентів, у яких/яким здійснювал(о)ася придбання/реалізація тютюнових виробів та тютюнової сировини, встановлено, що:
— у графі 1 зазначається дата придбання/реалізації тютюнових виробів (дана графа заповнюється шляхом зазначення номера місяця звітного періоду, якщо придбання/реалізація продукції (у) одному(го) й тому(го)ж контрагенту(а) було декілька разів за звітний місяць — у графі 7 зазначається загальна кількість придбаної/реалізованої продукції за звітний місяць);
— у графі 2 зазначається код адміністративно-територіальної одиниці згідно з додатком до Наказу №49;
— у графі 3 зазначається найменування або прізвище, ім'я, по батькові контрагента;
— у графі 4 зазначаються місцезнаходження імпортера/експортера, суб'єкта підприємницької діяльності — юридичної особи або місце проживання фізичної особи — суб'єкта господарювання (контрагента) та номер контактного телефону;
— у графі 5 зазначається код за ЄДРПОУ/реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта суб'єкта господарювання. Серію та номер паспорта зазначають фізичні особи, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта;
— у графі 6 зазначається відповідний код тютюнової продукції згідно з додатком до Наказу №49;
— у графі 7 вказується обсяг придбаних/реалізованих тютюнових виробів.
Звіт подають госпсуб'єкти, які одержали ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, незалежно від форми власності до органів ДФС за основним місцем обліку в електронній формі засобами електронного зв'язку з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб.
У разі якщо госпсуб'єкт має в своєму складі структурні одиниці, які не є юрособами, Звіт №1-РА заповнюється в цілому щодо підприємства з урахуванням усіх структурних одиниць (якщо госпсуб'єкт має більше 1 ліцензії, то у графі «Реєстраційний номер ліцензії» зазначається загальна кількість ліцензій, графа «строк дії ліцензії» не заповнюється).
Інформація подається за кодами та видами алкогольних напоїв згідно з додатком до Наказу №49.
У графах 1, 2 зазначаються відповідно код та вид алкогольної продукції згідно з додатком до Наказу №49.
У графі 3 зазначається залишок алкогольних напоїв на початок звітного місяця.
У графі 4 зазначається обсяг придбання алкогольних напоїв усього за звітний період суб'єктом господарювання, який здійснює роздрібну торгівлю алкогольними напоями.
У графі 5 зазначається обсяг реалізації алкогольних напоїв усього за звітний період.
У графі 6 зазначається залишок алкогольних напоїв на кінець звітного місяця.
У графі 7 надаються необхідні пояснення (обсяги зіпсованих, знищених, втрачених товарів, тощо відображаються у даній графі з зазначенням відповідних пояснень).
Одиницею виміру, яка застосовується при складанні Звіту №1-РА, є тисячі декалітрів (тис. дал). Формат даних — до 6 знаків включно після коми. Наприклад: 0,5 л відображається як 0,000050 тис. декалітрів.
Показники звітів округлюються згідно з загальноприйнятими математичними правилами округлення. Тобто якщо необхідно відобразити показник, у якого кількість знаків після коми перевищує 6, а перша наступна за цим розрядом цифра дорівнює або більша 5, то шостий знак збільшується на «1». Відповідно, якщо перша наступна за 6 розрядом цифра менше 5, то шостий знак залишається без змін.
Звіт подається протягом дії відповідної ліцензії, навіть якщо не здійснювався рух алкогольних напоїв та на залишках не було продукції. Відповідно до абз. 18 ч. 2 ст. 17 Закону №481, до суб'єктів господарювання застосовуються штрафи при неподанні чи несвоєчасному поданні звіту або поданні з недостовірними відомостями про обсяги виробництва та/або обігу (в т. ч. імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.
Звіт подають суб'єкти господарювання, які одержали ліцензії на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами, незалежно від форми власності до органів ДФС за основним місцем обліку в електронній формі.
Звіт №1-РТ в електронній формі подається засобами електронного зв'язку з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством, як передбачено для податкової звітності.
У разі якщо суб'єкт господарювання має у своєму складі структурні одиниці, які не є юридичними особами, Звіт №1-РТ заповнюється в цілому щодо підприємства з урахуванням усіх структурних одиниць (якщо суб'єкт господарювання має більше 1 ліцензії, то у графі «Реєстраційний номер ліцензії» зазначається загальна кількість ліцензій, графа «строк дії ліцензії» не заповнюється).
Інформація подається за кодами та видами тютюнової продукції згідно з додатком до Наказу №49.
Одиниці виміру, які застосовуються при складанні Звіту №1-РТ:
- сигарети з фільтром — млн штук;
- сигарети без фільтра — млн штук;
- сигари — млн штук;
- інші тютюнові вироби — млн штук або тонни.
Звіт №1-РТ складається окремо за кожний місяць та до 10 числа місяця, що настає за звітним, подається до органу ДФС за місцем реєстрації суб'єкта господарювання.
Головні управління ДФС за місцем реєстрації суб'єкта господарювання подають зведений Звіт №1-РТ за кодами продукції до ДФС в електронному вигляді до 13 числа місяця, що настає за звітним кварталом.
У графах 1, 2 зазначаються відповідно код та вид тютюнових виробів згідно з додатком до Наказу №49.
У графі 3 зазначається залишок тютюнових виробів на початок звітного місяця.
У графі 4 зазначається обсяг придбання тютюнових виробів усього за звітний період суб'єктом господарювання, який здійснює роздрібну торгівлю тютюновими виробами.
У графі 5 зазначається обсяг реалізації тютюнових виробів усього за звітний період.
У графі 6 зазначається залишок тютюнових виробів на кінець звітного місяця.
У графі 7 надаються необхідні пояснення.
Зверніть увагу! ДФС у листі від 05.05.2016 р. №4626/К/99-99-12-01-01-14 надала пояснення, як показувати обсяги зіпсованих, знищених, втрачених товарів у звітах №1-РА та №1-РТ. Такі обсяги слід відображати в колонці 7 «Примітки» звітів №1-РА та №1-РТ з зазначенням відповідних пояснень.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити