Платниками податків визнаються у т.ч. юридичні особи та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з ПКУ або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів. В Україні встановлюються загальнодержавні та місцеві податки та збори. Загальнодержавні податки та збори встановлені ст. 9 ПКУ а перелік місцевих податків передбачено у ст. 10 ПКУ.
Податкова звітність, це документи (декларація, розрахунок), які відповідно до ПКУ подаються платниками податків до органів ДФС і на підставі яких здійснюються нарахування та/або сплата податку, збору (обов'язкового платежу).
Залежно від обраної системи оподаткування: загальної або спрощеної потрібно подавати відповідні декларації.
1. Якщо юридична особа перебуває на загальній системі оподаткування, вона зобов’язана подавати декларацію з податку на прибуток (форма затверджена наказом Мінфіну від 20.10.2015 р. №897). Платники податку, які зареєстровані протягом звітного (податкового) року (новостворені), сплачують податок на прибуток на підставі річної податкової декларації за період діяльності у звітному (податковому) році. Якщо юридична особа перейде на спрощену систему оподаткування, то подаватиметься, в залежності від обраної групи, або декларація платника єдиного податку третьої групи (юридичної особи) або декларація платника єдиного податку четвертої групи. Обидві форми такої декларації затверджені наказом Мінфіну від 19.06.2015 р. №578. Якщо перехід на спрощену систему оподаткування відбудеться серед року, то про особливості подання податкових декларацій з єдиного податку та податку на прибуток читайте тут >>>.
За умовами запитання, фермерське підприємство є новоствореним, тому враховуючи пп. 291.4.7 ПКУ робимо висновок, що підприємство у 2016 році буде перебувати на загальній системі оподаткування.
2. Якщо новостворене фермерське підприємство вважає за доцільне добровільно зареєструватися як платник ПДВ, виникає обов’язок подавати декларацію з ПДВ (форма затверджена наказом Мінфіну від 28.01.2016 р. №21). Звітний (податковий) період, дорівнює календарному місяцю.
3. Платниками земельного податку згідно зі ст. 269 ПКУ є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) або землекористувачі. Але не підлягають оподаткуванню земельним податком відповідно до п. 283.1 ПКУ землі сільськогосподарських угідь, що перебувають у тимчасовій консервації або у стадії сільськогосподарського освоєння, земельні ділянки державних сортовипробувальних станцій і сортодільниць, які використовуються для випробування сортів сільськогосподарських культур та земельні ділянки сільськогосподарських підприємств усіх форм власності та фермерських (селянських) господарств, зайняті молодими садами, ягідниками та виноградниками до вступу їх у пору плодоношення, а також гібридними насадженнями, генофондовими колекціями та розсадниками багаторічних плодових насаджень. Проте потрібно врахувати, якщо з наступного року фермерське господарство буде перебувати на спрощеній системі оподаткування, то особливості справляння податку встановлюються гл. 1 розділу XIV ПКУ.
4. Відповідно до п. 240.1 ПКУ платниками екологічного податку є суб'єкти господарювання, які здійснюють викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення або безпосередньо у водні об'єкти. Стаціонарне джерело забруднення згідно з пп. 14.1.230 ПКУ, це підприємство, цех, агрегат, установка або інший нерухомий об'єкт, що зберігає свої просторові координати протягом певного часу і здійснює викиди забруднюючих речовин в атмосферу та/або скиди забруднюючих речовин у водні об'єкти. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу (форма затверджена наказом Мінфіну від 17.08.2015 р. №715).
5. Якщо підприємство використовує працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, до органів ДФСУ потрібно подавати:
- Звіт щодо сум нарахованого ЄСВ (форма №Д4 — місячна, затверджена наказом Мінфіну від 11.04.2016 р. №441);
- Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма №1ДФ — квартальна, затверджена наказом Мінфіну від 13.01.2015 р. №4).
Наостанок нагадаємо, що всі юридичні особи незалежно від організаційно-правової форми господарювання і форми власності, зобов'язані вести бухгалтерський облік та подавати фінансову звітність, зокрема органам ДФС (якщо вони є платниками податку на прибуток) та органам державної статистики.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити