• Посилання скопійовано

Коли СГ повинен дотримуватись принципу «укрупнення інформації» про об’єкти оподаткування при поданні заяви за ф. №20-ОПП?

У Заяві за ф. №20-ОПП може зазначатися інформація про територію або приміщення, де розташовані ємності для зберігання пального, як про один об’єкт оподаткування, якщо вони розташовані на одній території чи в одному приміщенні за однією адресою, та належать одному розпоряднику акцизного складу

Податківці у підкатегорії 113.04 ЗІР надали відповідь, що відповідно до пп. 14.1.6 ПКУ, акцизний склад – це, зокрема, приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального.

Згідно з пп. 14.1.224 ПКУ розпорядником акцизного складу є суб’єкт господарювання – платник акцизного податку, який, зокрема, здійснює виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження -розвантаження, зберігання, реалізацію пального на акцизному складі та має документи, що підтверджують право власності або користування приміщеннями та/або територією, що відносяться до акцизного складу.

Оскільки приміщення або територія акцизного складу мають бути об’єктами права власності/користування з належним документальним підтвердженням, то їх слід розглядати як об’єкти нерухомості: приміщення – будівля або її частина, територія – одна (частина) або кілька земельних ділянок з розташованими на них об’єктами.

Пунктом 63.3 ПКУ визначено, що об’єктами оподаткування і об’єктами, пов’язаними з оподаткуванням, є майно та дії, у зв’язку з якими у платника податків виникають обов’язки щодо сплати податків та зборів.

Платник податків зобов’язаний повідомляти про всі об’єкти оподаткування у порядку, встановленому розд. VIIІ Порядку №1588, шляхом подання Заяви про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за формою №20-ОПП.

У Заяві за ф. №20-ОПП надається інформація про всі об’єкти оподаткування, що є власними, орендованими або переданими в оренду.

Згідно з пп. 8.4 розд. VIIІ Порядку №1588 під час надання Заяви за ф. №20-ОПП застосовується принцип укрупнення інформації про об’єкт оподаткування.

Принцип укрупнення інформації не застосовується при наданні інформації про об’єкти рухомого та нерухомого майна, які підлягають реєстрації у відповідному державному органі з отриманням відповідного реєстраційного номера (наприклад, про земельну ділянку, про об’єкт нежитлової нерухомості, що розташований на такій земельній ділянці).

Відповідно до п. 6 та п. 7 Порядку №408 «Деякі питання електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового» реєстрація платника акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового, акцизного складу такого платника, відбувається на підставі заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового та/або акцизних складів  за умови наявності в контролюючих органах Заяви за ф. №20-ОПП з відомостями про об’єкт оподаткування, який є відкритим або експлуатується розпорядником акцизного складу.

У Заяві щодо кожного акцизного складу зазначається ідентифікатор об’єкта оподаткування, про який подано Заяву за ф. №20-ОПП.

При поданні Заяви за ф. №20-ОПП відомості якої є першоджерелом даних про акцизний склад для заповнення Заяви, може застосовуватись принцип укрупнення інформації, якщо подається інформація про ємності для зберігання пального, які розташовані на одній території чи в одному приміщенні за однією адресою (акцизному складі), що належать одному розпоряднику акцизного складу. За таких умов у Заяві за ф. №20-ОПП може зазначатись інформація про територію або приміщення, де ці ємності розташовані, як про один об’єкт оподаткування.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Автор: «Дебет-Кредит»

Джерело: Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»

  • Які дії СГ у випадку помилкового проставлення позначки у графі 16 розд. 3 заяви за ф. №20-ОПП?
    Якщо платник податків не повинен перебувати на обліку у контролюючому органі за неосновним місцем обліку, він може направити до контролюючого органу за неосновним місцем обліку лист щодо зняття його з обліку у такому контролюючому органі
    19.06.202518
  • Помилкове невідображення поворотної фіндопомоги у додатку 4ДФ: виправлення та штрафи
    ФОПу надавили поворотню фінансову допомогу у березні та квітні, яку не відобразили у додатку 4ДФ. Чи можна всю суму разом відобразити у траіні, чи краще подавати уточнюючий розрахунок? Чи може бути штраф у даному випадку?
    19.06.20251 047
  • Як доєднатися до Переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства?
    Для включення до Переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання законодавства потрібно відповідати критеріям сплати податків, заробітної плати, відсутності порушень і боргів, залежно від категорії та системи оподаткування
    18.06.202537
  • Помилкове невідображення поворотної фіндопомоги у додатку №4ДФ: виправлення та штрафи
    ФОПу надавили поворотню фінансову допомогу у березні та квітні, яку не відобразили у додатку №4ДФ. Чи можна всю суму разом відобразити у травні, чи краще подавати уточнюючий розрахунок? Чи може бути штраф у даному випадку?
    18.06.202570
  • Обов'язок подання Звіту про ТЦУ при фінансуванні представництва нерезидентом
    Інжинірінгова компания (зареєстрована у Німеччині з власниками - громадянами Німеччини) займається розробками та проєктуванням. Компанія існує 20 років. Ця материнська компанія має представництво у Києві (постійне представництво). Представництво займаеться моніторингом, аналізом украінського ринку. Протягом всього часу існування представництво не веде ніякої комерційной діяльності, не отримє прибуток, нічого не продає та не пропонує. Представництво існує 12 років. Всі кошти, які представництво отримує від материнськоі компаніі використовуються на ФЗП та утримання офісу. У 2023 році сума, отримана представництвом від материнської компанії для фінансування утримання офісу та виплати співробітникам зарплати та зарплатних податків, склала більше 10 млн грн. Звіт про трансфертне ціноутворення при цьому не був поданий. Чи зобов'язана материнська компанія (нерезидент) або його представництво подати звіт про трансфертне ціноутворення? Якщо так, то які можуть бути санкції з боку ДПС?
    17.06.202519