• Посилання скопійовано

Чи подавати звіти №1-ОА та №2-РС, якщо не було діяльності?

Відкрили пивоварню. Отримали ліцензію на виробництво і оптову торгівлю пивом. Поки що діяльності не було. Отже, на сьогодні звіти №1-ОА і №2-РС будуть пустими. Чи потрібно подавати звіти, якщо в них немає показників?

Затверджено Наказом Мінфіну №49:

 • Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі (форма звіту №1-ОА) та Порядок його заповнення;
 • Звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв (форма звіту №2-РС) та Порядок його заповнення.

Як зазначено в Наказі №49, його видано на виконання ч. 3 ст. 16 Закону №481.

В ч. 3 ст. 16 Закону №481 зазначено, що суб'єкти господарювання (у тому числі іноземні суб’єкти господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва), які отримали ліцензії на виробництво та/або оптову торгівлю спиртом, алкогольними напоями і тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, та здійснюють таку діяльність та/або експорт, імпорт зазначеної продукції, подають до органу виконавчої влади, уповноваженого КМУ видавати такі ліцензії, щомісяця до 10 числа наступного місяця звіт про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, за формою, встановленою цим органом. 

З наведеного можна зробити висновок, що звіти подаються суб’єктами, які отримали відповідну ліцензію, якщо вони здійснюють діяльність, на яку отримана ліцензія. І якщо діяльність не здійснюють, то звіти подавати не потрібно.

Дивимося Порядок заповнення форми звіту №1-ОА. В п. 1 розд. І сказано, що цей звіт подають суб’єкти господарювання, які одержали ліцензії на право оптової торгівлі алкогольними напоями. Тобто, про здійснення діяльності тут не йдеться. 

Далі дивимося Порядок заповнення звіту №2-РС. В п. 1 розд. І сказано, що Звіт подають суб’єкти господарювання незалежно від форми власності до органів ДФС за основним місцем обліку в електронній формі. Тобто, тут взагалі не сказано про ліцензію та ведення діяльності.

Дивимося відповідь ДПС на питання в ЗІР (113.04): "Яку звітність щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів подають СГ, які отримали ліцензії на право виробництва та/або оптової торгівлі алкогольними напоями, тютюновими виробами?". 

ДПС відповідає:

 • Порядком заповнення форми Звіту №1-ОА встановлено, що Звіт №1-ОА подають суб’єкти господарювання, які одержали ліцензії на право оптової торгівлі алкогольними напоями, незалежно від форми власності; 
 • Порядком заповнення форми Звіту №2-РС встановлено, що Звіт №2-РС подають суб’єкти господарювання, які виробляють алкогольні напої, незалежно від форми власності.

З наведеного можемо зробити висновок, що Звіт №1-ОА має подаватися, навіть якщо не ведеться діяльність, але є ліцензія. А Звіт № 2-РС слід подавати тільки якщо є відповідна діяльність.

За неподання чи несвоєчасне подання звіту або подання звіту з недостовірними відомостями про обсяги виробництва та/або обігу (у т. ч. імпорту та експорту) алкогольних напоїв — штраф у розмірі 17 000 грн (ст. 17 Закону №481). Причому немає звільнення від штрафу на період воєнного стану.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»

 • Заповнення повідомлення про КІК, якщо частка володіння складає 100%
  Фізособа - резидент України є засновником з часткою володіння - 100% і директором юрособи в Словенії. Як заповнювати у Повідомленні про КІК: розділ IV, які обставини фактичного контролю необхідно вибрати; яку з причин повідомлення вказати; яке найменування англійською та українською мовою необхідно вказувати, якщо у статутних документах юрособи назва зазначена словенською мовою?
  07.06.2023541
 • Особливості придбання легкового автомобіля для негосподарської діяльності
  Підприємство сплатило кошти за автомобіль, який не буде використовуватись у госпдіяльності (авто ще не отримано від постачальника_. Чи потрібно подавати форму №20-ОПП і коли? Коли нараховувати ПЗ з ПДВ: на дату оплати чи надходження автомобіля? Чи потрібно платити транспортний податок, якщо визначена середньоринкова вартість згідно з даними сайту Мінекономрозвитку складає 2 008 222 грн?
  06.06.202377
 • Переведення заступника на посаду головного бухгалтера: як бути з звітністю?
  На підприємстві змінюється головний бухгалтер. На посаду головного бухгалтера призначається працівник, який працює на цьому ж підприємстві на посаді заступника головного бухгалтера. Чи потрібно при зміні головного бухгалтера, крім форми №1-ОПП, знову подавати повідомлення про прийняття на роботу працівника, якщо він вже у штаті тільки на іншій посаді?
  01.06.2023123
 • Чи подавати звіти №1-ОА та №2-РС, якщо не було діяльності?
  Відкрили пивоварню. Отримали ліцензію на виробництво і оптову торгівлю пивом. Поки що діяльності не було. Отже, на сьогодні звіти №1-ОА і №2-РС будуть пустими. Чи потрібно подавати звіти, якщо в них немає показників?
  26.05.202328
 • Чи подавати декларацію фізособі, яка перебуває за кордоном понад 2 роки?
  Фізособа виїхала на постійне місце проживання за межі митної території України в іншу країну, де знаходиться понад 2 роки. В цій країні офіційно отримує зарплату. Чи потрібно було перед виїздом за кордон повідомити про зміну податкового резидентства ДПС? Чи потрібно зараз в Україні декларувати іноземні доходи, подавати декларацію про доходи?
  19.05.2023109