Головна Усі консультації Облік та звітність Звітність

Чи потрібно переходити на МСФЗ при приєднанні до компанії, яка обліковує за МСФЗ?

Компанія «А», власник 100% корпоративних прав компанії «Б», приєднує до себе останню. «А» веде облік за МСФЗ, «Б» – за НП(С)БО. Чи потрібно перед приєднанням трансформувати звітність «Б» за МСФЗ?

В ч. 2 ст. 12-1 Закону про бухоблік наведені підприємства, які зобов’язані застосовувати міжнародні стандарти:

  • підприємства, що становлять суспільний інтерес;
  • публічні акціонерні товариства;
  • суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльність у видобувних галузях;
  • материнські підприємства груп, у складі яких є підприємства, що становлять суспільний інтерес;
  • материнські підприємства великої групи, які не належать до категорії великих підприємств; 
  • підприємства, які провадять господарську діяльність за видами, наведеними в п. 2 Порядку подання фінансової звітності, затвердженого постановою КМУ від 28.02.2000 р. № 419 (надання фінансових послуг, крім страхування та пенсійного забезпечення (розділ 64 КВЕД ДК 009:2010); недержавне пенсійне забезпечення (група 65.3 КВЕД ДК 009:2010); допоміжна діяльність у сферах фінансових послуг і страхування (розділ 66 КВЕД ДК 009:2010), за винятком допоміжної діяльності у сфері страхування та пенсійного забезпечення (група 66.2 КВЕД ДК 009:2010)).

Всі інші можуть прийняти самостійно рішення про застосування таких стандартів (див. ч. 3 ст. 12-1 Закону про бухоблік).

Якщо підприємство прийме рішення переходити на міжнародні стандарти, варто врахувати, що процес переходу триває два роки (див. Лист Мінфіну від 29.12.2017 р. № 35210-06-5/37175).

Причому якщо підприємство планує переходити на МСФЗ, зрозуміло, що воно планує продовжувати діяльність, і за наслідками такої діяльності складати фінзвітність за МСФЗ.

В розглядуваній ситуації компанія «Б» (яка веде облік за НП(С)БО) приєднується до компанії «А» (веде облік за МСФЗ).

По-перше, підприємства, які приєднуються до підприємств, які ведуть облік за МСФЗ, відсутні в переліку підприємств, які зобов’язані застосовувати МСФЗ, наведеному в ч. 2 ст. 12-1 Закону про бухоблік.

По-друге, відповідно до ч. 1 ст. 104 ЦКУ юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов’язки переходять до правонаступників.

Тобто, компанія «Б» взагалі припиняється, а тому і облік на цій компанії більше не буде вестися. 

Таким чином, відсутні підстави для компанії «Б» переходити на облік за МСФЗ.

Разом з тим компанія «А», яка веде облік за МСФЗ, має облікувати отримані від компанії «Б» майно, права і зобов’язання за правилами МСФЗ.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 82 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олександр Золотухін
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
Звітність , МСФЗ , Облік

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі