Головна Усі консультації Облік та звітність Звітність

Чи зобов’язане мікропідприємство оприлюднювати фінзвітність з аудиторським висновком?

Чи зобов’язане приватне підприємство, яке видобуває корисні копалини місцевого значення, оприлюднювати річну фінзвітність разом з аудиторським висновком? Чисельність працівників становить менше 50 людей, підприємство здає скорочену річну фінзвітність

Відповідно до п. 3 ст. 14 Закону про бухоблік, в залежності від категорії суб’єкта господарювання, фінзвітність разом з аудиторським висновком мають подавати:

  • підприємства, що становлять суспільний інтерес (крім великих підприємств, які не є емітентами цінних паперів), публічні акціонерні товариства, суб'єкти природних монополій на загальнодержавному ринку та суб'єкти господарювання, які здійснюють діяльність у видобувних галузях – не пізніше ніж до 30 квітня року, що настає за звітним періодом, мають оприлюднювати річну фінансову звітність та річну консолідовану фінансову звітність разом з аудиторським висновком на своїй веб-сторінці (у повному обсязі) та в інший спосіб у випадках, визначених законодавством;
  • великі підприємства, які не є емітентами цінних паперів, та середні підприємства – не пізніше ніж до 1 червня року, що настає за звітним періодом, мають оприлюднювати річну фінансову звітність разом з аудиторським висновком на своїй веб-сторінці (у повному обсязі);
  • інші фінансові установи, що належать до мікропідприємств та малих підприємств – не пізніше ніж до 1 червня року, що настає за звітним періодом, мають оприлюднювати річну фінансову звітність разом з аудиторським висновком на власній веб-сторінці (у повному обсязі).

Згідно з з визначенням у ст. 1 Закону «Про забезпечення прозорості у видобувних галузях»видобувні галузі – це галузі промисловості, пов’язані з геологічним вивченням надр, у тому числі дослідно-промисловою розробкою родовищ корисних копалин загальнодержавного значення, видобуванням корисних копалин загальнодержавного значення, виконанням робіт (здійсненням діяльності), передбачених угодою про розподіл продукції щодо корисних копалин загальнодержавного значення, реалізацією видобутої продукції, транспортуванням трубопроводами вуглеводнів, у тому числі з метою транзиту.

Отже, приватне підприємство, яке видобуває корисні копалини місцевого значення та подає скорочену річну фінансову звітність, не підпадає під вищезазначені критерії і тому не зобов’язане оприлюднювати річну фінансову звітність разом з аудиторським висновком.

Також див. наш довідковий матеріал про щорічний аудит.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
Звітність , Фінансова звітність

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 2

Новини по темі

Консультації по темі