• Посилання скопійовано

Лізинг авто: чи потрібно подавати ф. №20-ОПП?

Підприємство отримало в оперативний лізинг терміном на три роки легковий автомобіль для директора та пізніше ще 6 авто для менеджерів. Чи потрібно подавати ф. №20-ОПП? У які терміни? Який порядок заповнення? Яка відповідальність за неподачу ф. №20-ОПП?

Термін подання

Згідно з п. 8.4 розд. VIII Порядку №1588, повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою №20-ОПП (форма якого наведена у додатку 10 до Порядку №1588) подається протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків.

Об’єктами оподаткування і об’єктами, пов’язаними з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, є майно та дії, у зв’язку з якими у платника податків виникають обов’язки щодо сплати податків та зборів (п. 8.2 розділу VIIІ Порядку №1588).

Початком перебігу 10-денного строку є дата набуття права власності платником щодо об’єкту оподаткування відповідно до правовстановлюючих документів чи документів, що підтверджують право користування, розпорядження об’єктом оподаткування.

Оскільки перший автомобіль було отримано 30 листопада, то відповідно ф. №20-ОПП необхідно подати протягом 10-ти робочих днів з цієї дати (при цьому, звичайно, у поданій формі №20-ОПП можуть бути відображені разом з цим авто і ті, які було отримано вже в грудні).

 

Відповідальність за неподання

Неподання повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за формою №20-ОПП, – тягне за собою накладення штрафу на юридичних осіб, відокремлені підрозділи юридичної особи чи юридичну особу, відповідальну за нарахування та сплату податків до бюджету під час виконання договору про спільну діяльність, – 1020 гривень.

У разі неусунення таких порушень або за ті самі дії, вчинені протягом року особою, до якої були застосовані штрафи за таке порушення, – тягнуть за собою накладення штрафу на юридичних осіб, відокремлені підрозділи юридичної особи чи юридичну особу, відповідальну за нарахування та сплату податків до бюджету під час виконання договору про спільну діяльність, – 2040 гривень.

Але крім штрафів за неподання форми №20-ОПП суб'єкта господарювання підстерігають й інші неприємності. Зокрема, зростає ризик потрапити до переліку ризикових платників податків, що, своєю чергою, призводить до блокування податкових накладних, проблем із реєстрацією РРО, акцизних складів та отриманням ліцензій на торгівлю і зберігання пального. Детальніше про це ми писали тут.

Зауважимо, що відповідальність за неподання (несвоєчасне подання) повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за ф. №20-ОПП протягом періоду здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби не застосовується (роз’яснення податківців ми наводили тут).

 

Порядок заповнення ф. №20-ОПП

Роз’яснення податківців щодо заповнення форми №20-ОПП ми наводили тут, зокрема, у даному випадку:

Графа 2 «Код ознаки надання інформації» розд. 3 зазначається «1» – первинне надання інформації про об’єкти оподаткування;

Графа 3 «Тип об’єкта оподаткування» заповнюється відповідно до рекомендованого довідника типів об’єктів оподаткування - "20" Автомобіль;

Графа 4 «Найменування об’єкта оподаткування» (зазначити у разі наявності) заповнюється, якщо об’єкт обліковується з найменуванням;

Графа 5 «Ідентифікатор об’єкта оподаткування» - це числове значення, яке складається з коду типу об’єкта оподаткування та внутрішнього ідентифікатора, прийнятого самою особою, що складається з 5-ти знаків. Наприклад, 2000001.

Графи 6 – 7 «Адміністративна одиниця відповідно до КОАТУУ, де знаходиться об’єкт оподаткування» заповнюється відповідно до Класифікатора об’єктів адміністративно-територіального устрою, що розміщений на офіційному веб-порталі Державної служби статистики України;

У графі 9 - «Стан об’єкта оподаткування» зазначається: «8» – орендується, оскільки право власності на це авто перейде до лізингоодержувача лише після сплати всіх платежів;

У графі 10 - «Вид права на об’єкт» зазначається: «7» – право довгострокового користування або оренди;

Графа 12 - «Реєстраційний номер об’єкта оподаткування (зазначити у разі наявності)» зазначається номер кузова транспортного засобу (легкового авто).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»