Головна Усі консультації Облік та звітність Звітність

Які об’єкти зазначати у ф. №20-ОПП підприємству, яке займається швацьким виробництвом?

На підприємстві, яке займається швацьким виробництвом, обліковуються, зокрема, такі ОЗ: комп’ютери, телефони, вивіска, система відеоспостереження, швейні машини, термопрес тощо. Чи потрібно це все зазначати у ф. №20-ОПП? Офіс та цех, що орендуються, зазначені в цій формі. Якщо будуть придбаватися нові ОЗ (швейні машини тощо), чи потрібно подавати ф. №20-ОПП?

Нагадаємо, що форма №20-ОПП — це повідомлення про об’єкти оподаткування. Також у ф. № 20-ОПП відображають об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, та об’єкти, через які здійснюється діяльність. Такими об’єктами є майно та дії, у зв’язку з якими у платника виникають обов’язки щодо сплати податків та зборів. Такі об’єкти за кожним видом податку та збору визначаються згідно з відповідним розділом ПКУ.

У ф. № 20-ОПП інформація про об’єкти оподаткування зазначається незалежно від того, де знаходяться ці об’єкти — за місцем реєстрації підприємства чи за іншою адресою. Інформація надається про всі об’єкти оподаткування, які перебувають у власності платника, орендуються платником у інших осіб або здаються платником в оренду іншим особам.

Водночас, правила заповнення форми досить розмиті, тому радимо обов’язково відображати інформацію про:

  • все нерухоме майно – земельні ділянки, будівлі, споруди тощо, включаючи майно яке орендується та здається в оренду;
  • рухоме майно – службовий транспорт (використовується у діяльності, яка приносить дохід);
  • точки продажу товарів – інакше не вийде зареєструвати РРО. Інформування про господарську одиницю, де буде використовуватися касовий апарат (магазин, кафе тощо) – це необхідна умова його реєстрації. 

У графі 3 ф. №20-ОПП потрібно наводити тип об’єкта оподаткування, що оприлюднений на сайті податкової.

Станом на 27.07.2020 р. в цьому довіднику наведено близько 450 різних об’єктів. В більшості випадків це є об’єкти нерухомості ( автовокзал, цех, завод, земельна ділянка тощо) або траснпортні засоби (автомобіль, трейлер, паром, потяг) Водночас також  є овочі, стіл, морозильна камера, контейнер, прилавок, переробка риби тощо. При цьому ніякого мінімального вартісного критерію або ж строку користування щодо об ’єкта ані ПКУ, ані Порядок № 1588 не встановлюють.

В той же час наказом № 323 внесено зміни до Порядку № 1588, згідно з якими під час надання повідомлень за формою №20-ОПП застосовується принцип укрупнення інформації, яка надається про об'єкт оподаткування.

Враховуючи це, податківці в ресурсі «ЗІР» (підкатегорія 116.11) на запитання: «Яким чином заповнюється графа «Тип об’єкта оподаткування» розділу 3 повідомлення за формою № 20-ОПП у разі придбання обладнання, безпосередньо пов’язаного з діяльністю (верстати, технологічне обладнання, технічні агрегати) якщо у довіднику відсутні відповідні типи об’єкта оподаткування або немає об’єктів оподаткування, які підходять за призначенням?» дають таку відповідь:

«Під час надання повідомлень за формою № 20-ОПП застосовується принцип укрупнення інформації про об’єкти оподаткування, які є однотипними.

У разі, якщо подається інформація про обладнання, яке безпосередньо пов’язане із діяльністю суб’єкта господарювання, його виробничим процесом, то керуючись принципом укрупнення інформації про об’єкти оподаткування, та враховуючи, що таке обладнання розміщене в приміщенні чи на території, пристосованих для їх функціонування, типи об’єктів оподаткування «верстат», «технологічне обладнання», «технічні агрегати» можливо віднести до наявного у суб’єкта господарювання типу об’єкта оподаткування, який найбільш відповідає визначенню місця знаходження/зберігання такого обладнання, наприклад «148 – цех», «587 – виробнича ділянка», «325» – майстерня, «327 – майстерня швейна», про який, у разі відсутності інформації про нього в контролюючому органі, суб’єкту господарювання необхідно повідомити як про об’єкт оподаткування у порядку та строки, визначені Порядком № 1588».

Отже, якщо підприємство вже надало інформацію за ф. № 20-ОПП, припустимо про об’єкт  «цех» або «швейну майстерню», то у разі придбання нового обладнання (верстати, швейні машини тощо) додатково повідомляти при ці об’єкти за ф. №20-ОПП не потрібно, адже за принципом укрупнення вони фактично відносяться до об’єкту «цех» або «швейна майстерня», про який підприємство вже повідомило. Аналогічно, якщо в офіс буде придбаний новий комп’ютер або стіл, інформація по них в новій  ф. № 20-ОПП не подається, якщо на об’єкт «офіс» повідомлення за ф. № 20-ОПП вже було подано.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Степанов Михаил
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі