Головна Усі консультації Облік та звітність Звітність

«Єдинник» ІІІ групи здійснює діяльність з допомоги в рослинництві: як звітувати?

ФОП, платник ІІІ групи ЄП, здійснює діяльність з допомоги в рослинництві та наданні в оренду сільгосптехніки. Яку звітність та куди потрібно подавати?

Звітність платника ЄП

ФОП – платники ЄП ІІІ групи, які протягом року отримували дохід від здійснення підприємницької діяльності, та не перевищили обсяги доходу, подають до контролюючих органів податкову декларацію платника єдиного податку - фізособи-підприємця за місцем податкової адреси (пп. 296.4 ПКУ).

Така декларація подається протягом 40 к.д. після закінчення звітного кварталу. Декларація подається наростаючим підсумком за І квартал, півріччя, 9 місяців та рік.

 

ЄСВ

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 4 Закону про ЄСВ, ФОПи, зокрема, які обрали спрощену систему оподаткування, є платниками ЄСВ. Отже, такі ФОПи один раз на рік до 10 лютого року, що настає за звітним періодом, подають Звіт про суми нарахованого за себе ЄСВ за формою згідно з Додатком 5.

Крім цього, якщо ФОП має найманих працівників (або укладає договори ЦПХ з фізособами), він зобов’язаний подавати звіт за формою згідно з Додатком 4 про суми нарахованого ЄСВ з доходу таких фізосіб.

Звіт з ЄСВ подається до контролюючого органу за місцем реєстрації підприємця протягом 20 к.д., наступних за останнім днем місяця, у якому нарахований такий дохід.

 

Форма №1ДФ

У разі, якщо ФОП здійснює будь-яку виплату доходу фізособам (зокрема, працівникам) він зобов’язаний подати звіт за ф. №1ДФ про суми нарахованого/виплаченого доходу у строк протягом 40 к.д., наступних за останнім днем кварталу, у якому було виплачено/нараховано такий дохід. Такий розрахунок подається до контролюючого органу за місцем реєстрації ФОП.

Окрім того, податківці наполягають і на відображенні у розрахунку за ф. №1ДФ виплат на користь інших фізосіб-підприємців (без утримання з них податків).

 

ПДВ

Якщо підприємець сплачує ЄП за ставкою 3% і є платником ПДВ, то він зобов’язаний подавати декларацію платника ПДВ не пізніше 20 числа наступного за звітним місяцем (або протягом 40 днів з дня закінчення звітного кварталу у разі обрання квартального періоду для звітування з ПДВ).

Про те, як звітують новостворені підприємці, платники ЄП ІІІ групи, ми писали тут.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
3 група ЄП , Єдиний податок , Звітність , Оренда

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі