Головна Усі консультації Облік та звітність Звітність

Яку звітність потрібно подавати юрособі на єдиному податку?

Яку податкову та статистичну звітність повинно подавати приватне підприємство (юрособа), яке знаходиться на ІІІ групі єдиного податку без ПДВ (є наймані працівники, вид діяльності 86.21 "Загальна медична практика")?

Згідно з пп. 296.3 ПКУ,  платники єдиного податку ІІІ групи подають до контролюючого органу податкову декларацію платника єдиного податку у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду, тобто протягом 40 календарних днів після завершення звітного періоду. Податок, розрахований у декларації, сплачується протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем подання декларації (пп. 57.1 ПКУ). 

Згідно з пп. 296.1.3 ПКУ,  платники єдиного податку ІІІ групи (юрособи) використовують дані спрощеного бухобліку щодо доходів та витрат з урахуванням положень пп. 44.2,44.3 ПКУ.

Відповідно до п. 2 Постанови №419, річну фінансову звітність, передбачену для суб'єктів малого підприємництва, подають:

  • підприємства, яким відповідно до Закону про бухоблік встановлюється скорочена за показниками фінансова звітність у складі Балансу та Звіту про фінрезультати (крім тих, які зобов'язані складати фінансову звітність за МСФЗ);
  • підприємства, які ведуть спрощений бухоблік доходів і витрат відповідно до податкового законодавства.

Як зазначено у ч. 3 ст. 11 Закону про бухоблік, для мікропідприємств, малих підприємств, непідприємницьких товариств і представництв іноземних суб'єктів госпдіяльності, крім тих, що зобов'язані складати фінзвітність за міжнародними стандартами, встановлюється скорочена за показниками фінансова звітність у складі Балансу та Звіту про фінансові результати. 

Правила складання цих форм фінансової звітності затверджені П(С)БО 25. Нагадаємо, що П(С)БО 25 затверджено дві форми фінзвітності:

  1. Фінансовий звіт суб'єкта малого підприємництва. Його подають юрособи — суб'єкти малого підприємництва, а також представництва іноземних суб'єктів господарської діяльності;
  2. Спрощений фінансовий звіт суб'єкта малого підприємництва. Його подають юрособи — суб'єкти мікропідприємництва, а також суб'єкти малого підприємництва — юрособи, які ведуть спрощений бухгалтерський облік доходів та витрат відповідно до податкового законодавства.

Таким чином, юрособа на єдиному податку ІІІ групи подає річну фінзвітність у складі Балансу та Звіту про фінрезультати.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Степанов Михаил
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
3 група ЄП , Єдиний податок , Звітність

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 7

Новини по темі

Консультації по темі