Головна Усі консультації Облік та звітність Звітність

ФОП - «єдинник» займається перевезеннями: чи подавати йому статистичну звітність?

Чи потрібно приватному підприємцю (платнику ІІІ групи ЄП), який займається вантажними перевезеннями, подавати статистичну звітність?

Згідно визначення наведеного у ст. 1 Закону №2614 респондент - особа або сукупність осіб, які підлягають статистичному спостереженню у встановленому законодавством порядку, і визначені у ст. 4 цього Закону.

Своєю чергою, у п. «б» ст.  4 Закону №2614 наведено перелік осіб я є респондентами:

  • юридичні особи;
  • відокремлені підрозділи  юридичних осіб, що знаходяться на території України;
  • відокремлені підрозділи юридичних осіб України, що знаходяться за межами України;
  • фізичні особи, незалежно від їх громадянства, які перебувають на території України, або сукупності таких осіб;
  • фізичні особи, які є громадянами України і перебувають за її межами, або сукупності таких осіб.

Отже, зазначений перелік не містить таких осіб як фізичні особи-підприємці. Таким чином, приватний підприємець (не залежно від виду діяльності і системи оподаткування) не підпадає під перелік осіб, що підлягають статистичному спостереженню. Тож подавати статистичну звітність такому суб’єкту господарювання не потрібно.

 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Горбовцов Станіслав
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
3 група ЄП , Єдиний податок , Перевезення , Підприємці , Статистична звітність

Коментарі: 1

Новини по темі

Консультації по темі