• Посилання скопійовано

Як використовуючи реєстри оформляти збирання урожаю зернових?

Підприємство вирощує зернові. Як використовуючи реєстри оформляти збирання урожаю зернових?

Три варіанти документування збирання урожаю зернових

За часів СРСР були розроблені три різних варіанти документування збирання урожаю зернових. Первинні документи для кожного варіанту затверджені Наказом Мінсільгоспу СРСР від 24.11.1972 р.  №269-2 і Наказом Мінсільгоспу СРСР від 16.05.1977 р. №269-1.

За першого варіанту використовують путівки, за другого реєстри, за третього талони.

Мабуть, найпопулярнішим серед цих трьох є варіант з реєстрами. Але ці варіанти в будь-якому разі не є обов’язковими. Кожне підприємство може обрати будь-який з них, або розробити власний, в тому числі на базі одного з цих трьох.

Нижче розкажемо про застосування реєстрів:

 

Реєстри відправки зерна й іншої продукції з поля

Форми реєстрів (№77) затверджені Наказом №296-2.

Спершу підприємству слід замовити друк реєстрів. Друкувати потрібно блоком, згрупованим по три примірники, два з яких на самокопіювальному папері, всі примірники різного кольору. Далі перед видачею комбайнеру реєстри оформляють у бухгалтерії.

На кожен автомобіль, який отримуватиме зерно з одного комбайну протягом однієї зміни, оформляють один комплект реєстрів. Таким чином, якщо з одного комбайну отримуватиме зерно два автомобілі, на такий комбайн потрібно буде оформляти два комплекти реєстрів.

В кожному комплекті реєстрів заповнюють назву підприємства, прізвище механізатора (комбайнера), марку і номер комбайну. Виписані комплекти реєстрів реєструють у журналі виданих реєстрів. Оформлені комплекти реєстрів передають комбайнерам (механізаторам).

На початку зміни комбайнер записує в трьох примірниках кожного окремого комплекту реєстру дані автомобіля, ПІБ водія, назву сільгосппродукції.

Після завантаження автомобіля комбайнер записує в реєстрі бункерну масу зерна (орієнтовна маса зерна, яку вміщує бункер комбайну), номер поля. Водій і комбайнер розписуються у всіх трьох примірниках реєстру. Один примірник залишається комбайнерові, два передаються водієві.

Водій доставляє зерно до місця зберігання, де автомобіль зважується на автомобільних вагах перед (брутто-вага) і після (нетто-вага) розвантаження. Масу зерна визначають різницею між брутто і нетто. 

Окрім того, вагар переносить ці показники у свій Реєстр приймання зерна й іншої продукції (сільгоспоблік, форма №78). Далі водій підписує третій примірник реєстру відправки, а вагар – другий. Обидва примірники залишаються у водія. 

На кожну ходку автомобіля заповнюється окремий рядок. В кінці зміни виводиться підсумок зібраної та зданої продукції в розрізі кожного автомобіля.

В кінці зміни на підставі Реєстру приймання зерна вагар заповнює Відомість руху зерна й іншої продукції (сільгоспоблік форма №80), які надалі передаються ним до бухгалтерії.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • ФОП створює для юрособи цифровий контент: нюанси оплати
    Підприємство має договір з ФОПом (ІІІ група, неплатник ПДВ), що той створює цифровий контент (Фейсбук, Інстаграм), слідкує за рекламою товару тощо. За це він щомісячно отримує винагороду згідно з Актом виконаних робіт (сума стала). Зараз він від себе оплачує місячний тарифний план canva.com і перевиставляє цю оплату підприємству, окремим рядком в Акті. Чи може підприємство компенсувати ці послуги (адже canva.com - це нерезидент)? Чи потрібно від нього якісь додаткові документи?
    08.07.202535
  • ФОП орендує приміщення в іншій області: чи потрібно стати на облік за неосновним місцем?
    ФОП на ЄП зареєстрований у Рівненській області. Бере в оренду магазин у Львівській області. Чи є обов'язковим взяття його на облік за неосновним місцем діяльності у Львівській області, чи це добровільно?
    01.07.20251 4988
  • Позичка авто: чи завжди сплата страховки є доходом для фізособи?
    ТОВ використовує автомобілі відповідно до договору позички з фізичною особою. ТОВ-користувач за власний кошт страхує (КАСКО, "автоцивілка") автомобіль, зазначаючи себе вигодонабувачем. Чи виникає оподатковуваний дохід у фізичної особи-позичкодавця? Які податкові наслідки та відповідальність для ТОВ?
    19.06.202568
  • Медогляд водія та подорожній лист: чи потрібна відмітка лікаря?
    Чи є обов'язковою відмітка лікаря у подорожньому листі для водіїв асенізаційної та аварійно-ремонтної автомашин, які здійснюють поїздки виключно в межах міста?
    17.06.20251 5122
  • Видача довіреності на отримання ТМЦ непрацівнику підприємства
    Чи можна виписати довіреність на отримання товарно-матеріальних цінностей (ТМЦ) особі, яка не є працівником підприємства? Якщо так, то чи може така довіреність бути складена у довільній формі?
    16.06.2025636