Три варіанти документування збирання урожаю зернових
За часів СРСР були розроблені три різних варіанти документування збирання урожаю зернових. Первинні документи для кожного варіанту затверджені Наказом Мінсільгоспу СРСР від 24.11.1972 р. №269-2 і Наказом Мінсільгоспу СРСР від 16.05.1977 р. №269-1.
За першого варіанту використовують путівки, за другого реєстри, за третього талони.
Мабуть, найпопулярнішим серед цих трьох є варіант з реєстрами. Але ці варіанти в будь-якому разі не є обов’язковими. Кожне підприємство може обрати будь-який з них, або розробити власний, в тому числі на базі одного з цих трьох.
Нижче розкажемо про застосування реєстрів:
Реєстри відправки зерна й іншої продукції з поля
Форми реєстрів (№77) затверджені Наказом №296-2.
Спершу підприємству слід замовити друк реєстрів. Друкувати потрібно блоком, згрупованим по три примірники, два з яких на самокопіювальному папері, всі примірники різного кольору. Далі перед видачею комбайнеру реєстри оформляють у бухгалтерії.
На кожен автомобіль, який отримуватиме зерно з одного комбайну протягом однієї зміни, оформляють один комплект реєстрів. Таким чином, якщо з одного комбайну отримуватиме зерно два автомобілі, на такий комбайн потрібно буде оформляти два комплекти реєстрів.
В кожному комплекті реєстрів заповнюють назву підприємства, прізвище механізатора (комбайнера), марку і номер комбайну. Виписані комплекти реєстрів реєструють у журналі виданих реєстрів. Оформлені комплекти реєстрів передають комбайнерам (механізаторам).
На початку зміни комбайнер записує в трьох примірниках кожного окремого комплекту реєстру дані автомобіля, ПІБ водія, назву сільгосппродукції.
Після завантаження автомобіля комбайнер записує в реєстрі бункерну масу зерна (орієнтовна маса зерна, яку вміщує бункер комбайну), номер поля. Водій і комбайнер розписуються у всіх трьох примірниках реєстру. Один примірник залишається комбайнерові, два передаються водієві.
Водій доставляє зерно до місця зберігання, де автомобіль зважується на автомобільних вагах перед (брутто-вага) і після (нетто-вага) розвантаження. Масу зерна визначають різницею між брутто і нетто.
Окрім того, вагар переносить ці показники у свій Реєстр приймання зерна й іншої продукції (сільгоспоблік, форма №78). Далі водій підписує третій примірник реєстру відправки, а вагар – другий. Обидва примірники залишаються у водія.
На кожну ходку автомобіля заповнюється окремий рядок. В кінці зміни виводиться підсумок зібраної та зданої продукції в розрізі кожного автомобіля.
В кінці зміни на підставі Реєстру приймання зерна вагар заповнює Відомість руху зерна й іншої продукції (сільгоспоблік форма №80), які надалі передаються ним до бухгалтерії.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити