Головна Усі консультації Облік та звітність Міжнародні стандарти

Доспдіяльність у сфері фінансових послуг: чи треба МСФЗ?

Підприємство за 2019 рік нульове. Основний вид діяльності 66.12 (посередництво в договорах з цінних паперів). Підприємство повинно вести облік за МСФЗ? Подавати фінансову звітність за 2019 рік потрібно повну? Чи потрібно оприлюднити її?

Чи треба звітувати за МСФЗ?

Згідно із ч. 2 ст. 12-1 Закону про бухоблік, фінансову звітність, у т. ч. консолідовану, на підставі МСФЗ повинні складати чотири групи підприємств:

  • підприємства, що становлять суспільний інтерес;
  • публічні акціонерні товариства;
  • суб’єкти господарювання, що провадять діяльність у видобувних галузях;
  • підприємства, що провадять господарську діяльність за видами, перелік яких визначається Кабміном.

Згідно з п. 2 Порядку №419, МСФЗ-звітність обов’язкова також для підприємств (причому незалежно від розміру), які провадять госпдіяльність таких видів:

  • надання фінансових послуг, крім страхування та пенсійного забезпечення (розділ 64 КВЕД ДК 009:2010);
  • недержавне пенсійне забезпечення (група 65.3 КВЕД ДК 009:2010);
  • допоміжна діяльність у сферах фінансових послуг і страхування (розділ 66 КВЕД ДК 009:2010), за винятком допоміжної діяльності у сфері страхування та пенсійного забезпечення (група 66.2 КВЕД ДК 009:2010).

Отже, СГ, які мають КВЕД із розділу 66 «Допоміжна діяльність у сферах фінансових послуг і страхування» (крім КВЕД 66.2) зобов’язані складати фінзвітність за МСФЗ.

Оскільки відповідно до умов питання СГ має КВЕД 66.12, то такий СГ зобов’язаний звітувати за МСФЗ.

Вперше СГ, які здійснюють допоміжну діяльність у сферах фінансових послуг і страхування (група 66 КВЕД ДК 009:2010), за винятком допоміжної діяльності у сфері страхування та пенсійного забезпечення (група 66.2 КВЕД ДК 009:2010) подавали МСФЗ-звітність починаючи із 2015 року (абз. 5 п. 2 Порядку № 419, див також Постанову КМУ від 07.11.2013 р. № 820).

Відповідно до п. «г» п.3 МСФЗ 1 перша фінансова звітність суб'єкта господарювання, складена за МСФЗ, є першою річною фінансовою звітністю, у якій суб'єкт господарювання застосовує МСФЗ і при цьому чітко та беззастережно стверджує в цій фінансовій звітності відповідність МСФЗ. Фінансова звітність за МСФЗ є першою фінансовою звітністю суб'єкта господарювання, складеною за МСФЗ, якщо, наприклад, суб'єкт господарювання -  не подавав фінансової звітності за попередні періоди, тобто мова про новостворене підприємство.

 

Звітність за МСФЗ

Платники податку на прибуток, які складають фінансову звітність за міжнародними стандартами, разом з відповідною Декларацією за календарний квартал, півріччя, три квартали подають проміжну фінансову звітність, що складається або з повного комплекту фінансової звітності, або з комплекту стислої фінансової звітності.

До річної податкової декларації такі платники подають повний комплект фінансової звітності, передбачений МСБО 1 (підкатегорія 102.20.02 ресурсу «ЗІР»*). Який саме комплекс фінзвітності є повним за МСФЗ ми говорили тут.

Детальніше про МСФЗ-звітність за 2019 рік ми говорили тут.

 

Чи треба оприлюднювати?

Якщо підприємство внесене до Реєстру фінустанов, то відповідно таке СГ є фінустановою, а таким суб’єктам фінзвітність за 2019 рік треба буде оприлюднити  в обов’язковому порядку до 1 червня 2020 року разом з аудиторським висновком. Адже ця вимога стосується інших фінустанов, що належать до малих і мікропідприємств. При цьому найменша градація СГ, якою оперує Закон №996, це й є якраз мікропідприємства.

 

Нагадаємо!

Мікропідприємствами є підприємства, показники яких на дату складання річної фінансової звітності за рік, що передує звітному, відповідають щонайменше двом із таких критеріїв (ч. 2 ст. 2 Закону №996):

- балансова вартість активів - до 350 тисяч євро;

- чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) - до 700 тисяч євро;

- середня кількість працівників - до 10 осіб.

 

Якщо є підприємство НЕ внесене до Реєстру фінустанов, й таке підприємство є мікропідприємством, то у нього немає обов’язку оприлюднювати фінзвітність – лише за власним бажанням.

Детально про це ми говорили тут.


* Які форми фінансової звітності повинні подаватися платниками податку на прибуток, які складають фінансову звітність за міжнародними стандартами?

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 82 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Катерина Калашян
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Міжнародні стандарти
Теги:
МСФЗ , Облік , Фінанси

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі