Головна Усі консультації Облік та звітність Облік окремих операцій

Юрособа на загальній системі надає телекомунікаційні послуги: обліковуємо витрати

Юрособа на загальній системі оподаткування надає послуги, використовуючи телекомунікаційну мережу, побудовану самостійно. Для покращення її роботи періодично купуються різні модулі (вартість 240 грн), комутатори (вартість 4200 грн), зажими (45 грн), кабель (15 грн/м). За допомою яких бухгалтерських проведень покращити мережу, враховуючи різні вартісні критерії куплених приладів?

Відповідно до п. 14 П(С)БО № 7 «Основні засоби» первісна вартість основних засобів збільшується на суму витрат, пов'язаних з поліпшенням об'єкта (модернізація, модифікація, добудова, дообладнання, реконструкція тощо), що призводить до збільшення майбутніх економічних вигод, первісно очікуваних від використання об'єкта. Залишкова вартість основних засобів зменшується у зв'язку з частковою ліквідацією об'єкта основних засобів.

Також п. 31 Методрекомендацій №561 вартість робіт, що приводять до збільшення очікуваних майбутніх вигод від об'єкта основних засобів, включається до капітальних інвестицій з майбутнім збільшенням первісної вартості основних засобів.

Підставою для визнання капітальними інвестиціями витрат, пов'язаних з поліпшенням основних засобів, є зростання внаслідок цих витрат очікуваного терміну корисного використання об'єкта, кількості та/або якості продукції (робіт, послуг), яка виробляється (надається) цим об'єктом.

П. 32 Методрекомендацій № 561 зазначено, що здійснені витрати для підтримання об'єкта в робочому стані та одержання первісно визначеної суми майбутніх економічних вигод від його використання (технічний огляд, технічне обслуговування, ремонт тощо), включаються до складу витрат звітного періоду.

Тож, якщо понесені витрати не впливають на строк його корисного використання або не збільшує майбутні економічні вигоди від його використання, тоді такі витрати слід віднести до поточних й вони будуть поточним ремонтом (Д-т 23, 91, 92 К-т 207, 631, 661, 651). Якщо ж понесені витрати призведуть до поліпшення роботи основного засобу, тоді такі витрати будуть признані капітальними інвестиціями та збільшать первісну вартість основного засобу (Д-т 152 К-т 207, 631, 661, 651; Д-т 106 К-т 152).

Оскільки вартісні показники у приладів різні, то слід ще пам’ятати: який розмір вартості зазначено в обліковій політиці щодо визначення об’єкта основного засобу та інших необоротних матеріальних активів; правильно встановлювати строк корисного використання приладів та зазначати у відповідних актах про неможливість самостійного їх використання.

Доступ до повного тексту матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо Ви вже зареєстровані на нашому сайті - будь ласка, авторизуйтесь.

Якщо поки що ні - зареєструйтесь прямо зараз: це просто, не вимагає Ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Що ще дає реєстрація?

Автор:
Русанова Ганна
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Облік окремих операцій
Теги:
Витрати , Основні засоби , Собівартість , Облік

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі