• Посилання скопійовано

Амортизація в собівартості продукції

Сільгосппідприємство у 2020 році реалізувало сільгосппродукцію 2019 року. У рядку 2050 Звіту про фінрезультати відображена собівартість такої продукції, яка включає також амортизацію. Але на думку працівника банку, який оформляв кредит, у рядку 2050 не повинна відображатися амортизація 2019 року, навіть, якщо вона входить до собівартості. Чи це так?

Ні, це не так. Працівник банку, на наш погляд, помиляється. І ось чому:

Відповідно до п. 11 НП(С)БО 16, до виробничої собівартості продукції включаються в тому числі:

 • інші прямі витрати;
 • змінні загальновиробничі та постійні розподілені загальновиробничі витрати (ЗГВ).

До складу інших прямих витрат а також ЗГВ включається в тому числі амортизація (п. 14, п. 15.2, п. 15.3 НП(С)БО 16).

Тобто, амортизація включається у виробничу собівартість продукції.

Згідно з п. 11 НП(С)БО 16, собівартість реалізованої продукції (робіт, послуг) складається з:

 • виробничої собівартості продукції (робіт, послуг), яка була реалізована протягом звітного періоду, 
 • нерозподілених постійних загальновиробничих витрат та 
 • наднормативних виробничих витрат.

Тобто, до собівартості реалізованої у 2020 році сільгосппродукції, яка виготовлена (вирощена) у 2019 році, включається виробнича собівартість цієї продукції, яка сформована у 2019 році. А у виробничій собівартості продукції 2019 року міститься в тому числі амортизація, нарахована у 2019 році.

Це означає, що амортизація, нарахована у 2019 році, яка включена до виробничої собівартості сільгосппродукції, реалізованої у 2020 році, буде відображена разом з іншими складовими виробничої собівартості у рядку 2050 «Собівартість реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг)» Звіту про фінрезультати.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

 • Облік безоплатно експортованого зразка продукції
  Підприємство відправляє за кордон вироблений своїми силами зразок рекламної продукції. Відправка через міжнародну кур'єрську службу, зареєстровану в Україні. Оплата за доставку в гринях. Зразок поставляється безкоштовно. Як відобразити у бухобліку?
  21.09.2023293
 • Забезпечення інструментом робітника за договором ЦПХ
  На підприємстві виконують роботу робітники за договором ЦПХ. В договорі прописані умови, що робітнику можуть надаватися для роботи інструменти підприємства. Яким документом оформити видачу інструментів, які перебувають на обліку як МНМА? Чи можна скласти Акт внутрішнього переміщення МНМА?
  21.09.202337
 • Бухоблік ПДВ за митними деклараціями після повернення з ЄП
  Під час перебування на ЄП (2%) підприємство імпортувало товар, сплатило ПДВ при митному оформленні, включило цей ПДВ до первісної вартості. Як відобразити в обліку цей ПДВ після повернення на загальну систему і відновлення ПДВ?
  21.09.202326
 • Збір благодійним фондом коштів на придбання дронів та їх передачу ЗСУ
  Благодійний фонд планує провести благодійний концерт та інші благодійні заходи для збору коштів на придбання дронів для їх подальшої передачі ЗСУ. Як документально оформити та відобразити це в бухобліку?
  20.09.202321
 • Списання запасів, викрадених під час окупації
  У грудні 2022 р. підприємство-поклажодавець передало підприємству-зберігачеві на зберігання зерно. Під час окупації з лютого по листопад 2022 р. зерно викрали. У грудні 2022 р. зберігач звернувся із заявою до Нацполіції про викрадення зерна і повідомив про викрадення поклажодавця. Але станом на 01.09.2023 р. зерно ще не списано з балансу. Як списати?
  19.09.2023552