Головна Усі консультації Облік та звітність Облік окремих операцій

Талони на пальне на АЗС: як відобразити в обліку?

На АЗС планується відпускати пальне за талонами. Талони замовляються у друкарні. Як правильно вести бухоблік за талонами? На який рахунок потрібно оприбуткувати талони і коли їх потрібно списувати?

Відповідно до Інструкції №281/171/578/155, талон — це спеціальний талон, придбаний за умовами та відпускною ціною обумовленого номіналу, що підтверджує право його власника на отримання на АЗС фіксованої кількості нафтопродукту певного найменування і марки, які позначені на ньому.

Форму, зміст і ступінь захисту бланків талонів установлює емітент талона. При цьому необхідними елементами є його серійний і порядковий номери (пп. 10.3.3.1 Інструкції №281).

Вважаємо, що  талони на пальне мають обліковуватися за аналогією із подарунковими сертифікатами (про облік сертифікатів ми говорили тут), тобто для замовника талонів на пальне такі талони є активами, а саме запасами.

Так, придбані бланки подарункових сертифікатів потраплять на субрахунок 209 «Iнші матеріали» за первісною вартістю придбання (п. 9 П(С)БО 9).

У звітному періоді вибуття талонів вартість їх бланків необхідно віднести на витрати, пов'язані з маркетингом, – Дт 93 «Витрати на збут» Кт 209, якщо сертифікати переходять у власність отримувачів сертифікатів. Якщо ж право власності на талони до їх одержувача не переходить, то, вважаємо, що їхню вартість варто списати у звітному періоді отоварення талона (тобто у звітному періоді його використання як оплата за пальне).

Крім цього, якщо встановлено строк дії талону, то якщо залишилися «непродані» талони після закінчення терміну їх використання, у цьому періоді бланки талонів слід списати на витрати – Дт 949 Кт 209.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Катерина Калашян
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Облік окремих операцій
Теги:
Акциз , Облік , Пальне

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі