• Посилання скопійовано

ФОП надає послуги ТОВ, в якому є засновником: які ризики?

Чи може ФОП надавати послуги ТОВ (на ІІІ групі ЄП), в якій фізособа, яка зареєстрована таким ФОП, є засновником і періодично отримує прибуток у вигляді дивідендів? Які при цьому можуть бути податкові ризики?

Якихось обмежень і особливостей для цієї ситуації чинне законодавство не містить. І податкових ризиків немає.

Дивимося детальніше, де потрібно дивитися перелік законодавчих обмежень. Обмеження для платників ЄП групи ІІІ наведені в ст. 291 ПКУ.

Зокрема, для групи ІІІ – обсяг річного доходу не повинен перевищувати 1167 розмірів мінзарплати, встановленої на 1 січня відповідного податкового року. Для 2021 року річний граничний обсяг доходу становить 7 002 000 грн (1167 х 6000 грн).

Наступна група обмежень для платників ЄП груп І – ІІІ наведена в пп. 291.5 ПКУ. Наприклад, не можуть бути платниками ЄП фізичні та юридичні особи – нерезиденти (пп. 291.5.7 ПКУ).

 

Щодо ТОВ

Особливості для ТОВ встановлені в першу чергу Законом про ТОВ.

Наприклад, відповідно до п. 1 ч. 5 ст. 40 Закону про ТОВ, член виконавчого органу товариства не може без згоди загальних зборів учасників або наглядової ради товариства, а член наглядової ради товариства - без згоди загальних зборів учасників здійснювати господарську діяльність як ФОП у сфері діяльності товариства.

А також для конкретного ТОВ деталізовані його статутними документами. Тому потрібно дивитися статут, чи немає там, бува, якихось обмежень щодо ситуації, яку ми розглядаємо.

Таким чином, потрібно подивитися обмеження для платників ЄП, встановлені ПКУ, встановлені Законом про ТОВ і статутними документами ТОВ. Якщо для конкретної ситуації обмежень немає, вона є допустимою.

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Автоматизація

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Автоматизація»

  • Придбали ПЗ — це товар чи послуга?
    Підприємство придбаває у нерезидента програмну продукцію (в т.ч. будь-які зміни, оновлення, додатки, доповнення та/або розширення функціоналу ПЗ, прав на отримання таких оновлень, змін, додатків, доповнень протягом певного періоду часу) та/або права на використання ПЗ згідно з ліцензійним договором. Це придбання товару чи послуги?
    07.02.20231 1681
  • Підприємство посеред року стало резидентом «Дія. Сіті»: оподаткування зарплати в місяці переходу
    Підприємство з 10.08.2022 р. стало резидентом «Дія. Сіті». З 01.09.2022 р. має право виплачувати працівникам зарплату з урахуванням пільгових зарплатних ставок. Якщо прийнято до штату 10 працівників з 02.09.2022 р., то зарплату потрібно оподатковувати за ставками: ЄСВ 22 % з усієї суми (кожному 1500 євро в еквіваленті), ПДФО 18% та ВЗ 1, 5%?
    31.10.202278
  • Як підприємству зберігати чек з QR-кодом в електронній формі?
    На підтвердження своїх витрат підзвітна особа надала в бухгалтерію організації роздруківку електронного фіскального чеку з QR-кодом (який вона отримала на свій e-mail в PDF форматі). В якому форматі організація повинна зберігати такі електронні фіскальні чеки?
    25.05.2022136
  • Коригування при оплаті на користь неприбуткової організації
    Підприємство сплачує орендну плату на користь неприбуткової організації, в якої спершу була ознака неприбутковості 0031, а потім змінили ознаку на 0048. Сума оренди перевищує 25 розмірів мінзарплати (пп. 140.5.4 ПКУ), хоча ціна оренди визначена за результатами аукціону. Чи є така ціна такою, що визначена за принципом «витянутої руки»?
    11.02.2022188
  • Матеріальна допомога на оздоровлення
    На підприємстві згідно з колдоговором виплачується матеріальна допомога на оздоровлення працівникам. За рішенням керівництва виплату було припинено у 2021 р. та відновлено у 2022 р. за 2021 р. Протягом 2021 р. деякі працівники звільнилися, але керівництво вирішило виплатити таку допомогу і звільненим працівникам у 2022 р. за 2021 р. Чи є така виплата об'єктом ЄСВ?
    14.01.2022595