• Посилання скопійовано

Перерахунок ПДВ з електронного рахунку: процедура

Як відбувається перерахунок ПДВ з електронного рахунку в системі СЕА на державні рахунки? Як дізнатися що ПДВ знято?

Механізм відкриття і закриття рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ визначено Порядком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 16.10.2014 р №569.

Згідно з п. 2 цього Порядку електронний рахунок - рахунок, відкритий платнику податку в Казначействі, на який платником перераховуються кошти з власного поточного рахунку в сумах, необхідних для збільшення розміру суми, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні або розрахунки коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН), а також у сумах, недостатніх для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов'язань з цього податку.

Пунктом 5 Порядку №569 встановлено, що електронні рахунки відкриваються виключно на підставі реєстру платників податків, який Державна фіскальна служба після присвоєння особі індивідуального податкового номера платника податків надсилає Казначейству. При цьому для кожного платника податків Казначейством відкривається один електронний рахунок.

Якщо реєстрація в ЄРПН податкових накладних та розрахунків коригування в період до 1 липня 2015 відбувалася без обмеження суми податку (обчислювалася відповідно до пункту 200¹.3 статті 200.1 ПКУ) - тобто без поповнення рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ, то сплата задекларованих податкових зобов'язань за звітні періоди починаючи з лютого 2015 відбувається вже за новою схемою  з електронного рахунку Системи адміністрування ПДВ, а не за звичною раніше схемою.

Тобто для своєчасної сплати ПДВ Вам необхідно зарахувати відповідну суму коштів у розмірі задекларованих податкових зобов'язань на власний ПДВ-рахунок, з якого ці кошти Казначейством будуть автоматично перераховані в бюджет.

Поповнення власного ПДВ-рахунка здійснюється самостійно з власних поточних рахунків, відкритих в будь-якому банківській установі.

Перерахувати грошові кошти на електронний ПДВ-рахунок необхідно не пізніше граничного строку, встановленого для самостійної сплати податкових зобов'язань. Наприклад, для сплати податкових зобов'язань за звітний період вересень 2015 грошові кошти на рахунок повинні надійти не пізніше 30 жовтня 2015 року.

Якщо ж сталося так, що Ви у встановлені терміни не забезпечили наявність на своєму рахунку необхідної суми для сплати податку в повному обсязі, до бюджету буде перерахована сума в межах залишку коштів на Вашому ПДВ-рахунку, а не сплачений залишок задекларованих податкових зобов'язань отримає статус податкового боргу.

Казначейство, зі свого боку, веде облік таких неоплачених зобов'язань і виробляє автоматичне перерахування до бюджету всіх коштів, що перераховуються Вами з власного поточного рахунку на електронний рахунок ПДВ до моменту сплати повної суми зобов'язань.

Крім цього, слід враховувати, що розрахунки з бюджетом у зв'язку з поданням уточнюючих розрахунків, сплата податкових зобов'язань, визначених контролюючим органом, та сплата штрафних санкцій та пені здійснюються в бюджет не електронного рахунку ПДВ, а з власного поточного рахунку.

Для того, щоб дізнатись про стан електронного ПДВ-рахунку, Вам потрібно надіслати відповідний запит до фіскальної служби. З отриманої відповіді можна дізнатись списали чи ні кошти в рахунок задекларованого зобов’язання з ПДВ.

Наприклад, стан електронного ПДВ-рахунку буде відображено в графі 1 табличної частини  відповіді про стан рахунку в системі електронного адміністрування. Але цю інформацію можна отримати тільки на певну дату і час (дату і час подання запиту). Зміну залишку по такому ПДВ-рахунку протягом певного періоду від слідкувати можна лише шляхом подання такого запиту кілька разів. 

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Дрючин Дмитро

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • ПДВ при вивезенні з митного складу за межі митної території України нерозмитнених товарів
    Підприємство помістило імпортовані товари в режим «митного складу», ПДВ не сплачувалося, ПК не відображалося, та планує їх реекспортувати, що звільнено від ПДВ згідно пп. 206.5 ПКУ. При цьому отримано податковий кредит з ПДВ на послуги зберігання та транспортування цих товарів. Чи потрібно нараховувати компенсуючий ПДВ за п. 198.5 ПКУ на ці послуги? Чи потрібно нараховувати компенсуючі ПДВ за ст. 199 ПКУ?
    21.11.202410
  • Як відобразити в декларації з ПДВ відмову у бюджетному відшкодуванні?
    Підприємство отримало акт позапланової документальної невиїзної перевірки, в якому відмовлено у відшкодуванні ПДВ на 170 000 грн і визначено заниження значення рядку 21 декларації з ПДВ за серпень 2024 р. на 170 000 грн. Чи має право підприємство подати УР за серпень 2024 р., в якому буде прибрано вищезазначену суму із заяви на відшкодування і включено до рядка 21? Чи можливо уникнути андміністративної відповідальності посадовим особам підприємства за ст. 163.1КУпАП (помилки в податковому обліку)?
    15.11.202427
  • Надання рекламних послуг нерезиденту: що з ПДВ?
    ТОВ на загальній системі, платник ПДВ, надає нерезиденту рекламні послуги, які не є об’єктом ПДВ за пп. «б» пп.186.3 ПКУ. Чи є рекламними послуги: організація онлайн-виступу представників нерезидента на конференції; медіа-підтримка — розміщення новин про співпрацю; розміщення логотипу нерезидента на рекламних носіях конференції як партнера; розміщення стаціонарного банера в зоні конференції. Чи буде онлайн-участь нерезидента електронною послугою з місцем надання — реєстрацією отримувача?
    14.11.202426
  • Формування податкового кредиту за касовим методом після спливу 365 днів
    Податковий кредит формуємо з сум ПДВ, визначених згідно з коефіцієнтом розподілу, тобто частково за касовим методом та частково за загальними правилами. У липні 2023 р. від постачальника отримані послуги, які були оплачені не в повній сумі. У декларації з ПДВ за липень 2023 року до ПК включено ПДВ за ПН за цей же період відповідно до коефіцієнту розподілу. У серпні 2024 р. оплачується заборгованість за отримані в липні 2023 р. послуги і, відповідно, в декларації за серпень 2024 р. до ПН включається пропорційна до оплати сума ПДВ ПН за липень 2023 року. Тобто включається сума ПДВ ПН, дата складання якої більше 365 днів. Чи правомірне таке формування ПК?
    14.11.2024259
  • Як виправити помилку в декларації з податку на прибуток?
    Підприємство отримало запит від ДПС щодо самостійного коригування цін за контрольованими операціями за 2015 р. Коригування було проведено та подано уточнюючий розрахунок до декларації з податку на прибуток за 2015 р. Застосування різниць не спричинило збільшення об’єкта оподаткування. Підприємство застосовує податкові різниці, тому ця операція вплинула на значення об'єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років. Уточнити треба періоди за І квартал, півріччя, 9 місяців та рік 2016 р. та за І квартал 2017 р. Як виправити цю помилку та відобразити у звітності?
    13.11.202451