• Посилання скопійовано

Вартісні показники податкової накладної повинні містити не більше двох знаків після коми

Підприємство перерахувало по договору кошти по 50% 2-ма сумами. Постачальником виписані 2 податкові накладні, в яких на 0,01 коп. менше як сума ПДВ, так і загальна сума. Чи являються, в такому випадку, податкові накладні невірно виписані та чи має право покупець на податковий кредит (постачальник не має наміру виправляти помилку)?

Згідно п. 198.6 НКУ та п.7 Порядку №957 податкові накладні, отримані з ЄРПН є для отримувача товарів(послуг) підставою для віднесення ПДВ до  податкового кредиту. Не дає права отримувачу (покупцю) на віднесення сум ПДВ до податкового кредиту, зокрема,- порушення порядку заповнення податкової накладної. А у випадку, який розглядається в запитанні, формально є підстави вважати, що податкові накладні складені невірно -  наскільки зрозуміло запитання, вони відрізняються від суми оплати за договором на 1 копійку (вважаємо, що в запитанні все ж таки йдеться про 0,01 гривню, а не 0,01 копійку). 

На вимогу  п. 201.2 ПКУ наказом Міністерства фінансів України від 22.09.2014 №957 ( далі-порядок №957) затверджена форма та порядок заповнення податкової накладної .  Згідно п. 17 Порядка №957 податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів(послуг), а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс).

Відповідно до п. 3 Порядку №957 усі графи податкової накладної, що мають вартісні показники, заповнюються в гривнях з копійками. Ніяких норм , щодо можливості проведення будь-яких округлень та зменшення або збільшення загальної суми податкової накладної , в тому числі на 1 копійку, у зв’язку з такими округленнями порядком не передбачено.

Зауважимо , що пунктом 15 Порядку №957 передбачено, що графа 7 заповнюється у гривнях з копійками, якщо інше не передбачено чинним законодавством. У графах 8 - 9 зазначається  база оподаткування товарів(послуг) , а у графі 13 – загальна сума коштів , що підлягає сплаті або була сплачена. 

Крім того, фіскальна служба в ЗІР (подкатегорія, 101.19 ) зазначає , що вартісні показники податкової накладної повинні містити не більше двох знаків після коми (крім показника графи 7, якщо для нього інше передбачено чинним законодавством). 

Порядком №957 не визначено обмеження щодо кількості знаків, яку можуть містити після коми кількісні показники, що зазначаються у графі 6 податкової накладної, а також правила округлення як вартісних так і кількісних показників, отриманих внаслідок розрахунку.

Отже, для отримання необхідної суми в графах 8- 13 можна скористатися можливістю вказати необхідну кількість знаків після коми у кількісному показнику та зазначити  таку кількість, якої буде достатньо для вірного розрахунку вартісного показника у графах 8-13 податкової накладної.

Для мінімізація риску не визнання податківцями при перевірці податкового кредиту за  податковою накладною , що складена на суму  зменшену на 0,01 грн. рекомендуємо постачальнику скласти та зареєструвати в ЄРПН розрахунок коригування  на суму 0,01 грн. , згідно п.192.1 ПКУ  з метою виправлення помилки. 

--1--

Відповідь на питання : «Який порядок скорочення та округлення вартісних і кількісних показників податкової накладної?»

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Олефіренко Олександра

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • ПДВ при вивезенні з митного складу за межі митної території України нерозмитнених товарів
    Підприємство помістило імпортовані товари в режим «митного складу», ПДВ не сплачувалося, ПК не відображалося, та планує їх реекспортувати, що звільнено від ПДВ згідно пп. 206.5 ПКУ. При цьому отримано податковий кредит з ПДВ на послуги зберігання та транспортування цих товарів. Чи потрібно нараховувати компенсуючий ПДВ за п. 198.5 ПКУ на ці послуги? Чи потрібно нараховувати компенсуючі ПДВ за ст. 199 ПКУ?
    21.11.202410
  • Як відобразити в декларації з ПДВ відмову у бюджетному відшкодуванні?
    Підприємство отримало акт позапланової документальної невиїзної перевірки, в якому відмовлено у відшкодуванні ПДВ на 170 000 грн і визначено заниження значення рядку 21 декларації з ПДВ за серпень 2024 р. на 170 000 грн. Чи має право підприємство подати УР за серпень 2024 р., в якому буде прибрано вищезазначену суму із заяви на відшкодування і включено до рядка 21? Чи можливо уникнути андміністративної відповідальності посадовим особам підприємства за ст. 163.1КУпАП (помилки в податковому обліку)?
    15.11.202427
  • Надання рекламних послуг нерезиденту: що з ПДВ?
    ТОВ на загальній системі, платник ПДВ, надає нерезиденту рекламні послуги, які не є об’єктом ПДВ за пп. «б» пп.186.3 ПКУ. Чи є рекламними послуги: організація онлайн-виступу представників нерезидента на конференції; медіа-підтримка — розміщення новин про співпрацю; розміщення логотипу нерезидента на рекламних носіях конференції як партнера; розміщення стаціонарного банера в зоні конференції. Чи буде онлайн-участь нерезидента електронною послугою з місцем надання — реєстрацією отримувача?
    14.11.202426
  • Формування податкового кредиту за касовим методом після спливу 365 днів
    Податковий кредит формуємо з сум ПДВ, визначених згідно з коефіцієнтом розподілу, тобто частково за касовим методом та частково за загальними правилами. У липні 2023 р. від постачальника отримані послуги, які були оплачені не в повній сумі. У декларації з ПДВ за липень 2023 року до ПК включено ПДВ за ПН за цей же період відповідно до коефіцієнту розподілу. У серпні 2024 р. оплачується заборгованість за отримані в липні 2023 р. послуги і, відповідно, в декларації за серпень 2024 р. до ПН включається пропорційна до оплати сума ПДВ ПН за липень 2023 року. Тобто включається сума ПДВ ПН, дата складання якої більше 365 днів. Чи правомірне таке формування ПК?
    14.11.2024259
  • Як виправити помилку в декларації з податку на прибуток?
    Підприємство отримало запит від ДПС щодо самостійного коригування цін за контрольованими операціями за 2015 р. Коригування було проведено та подано уточнюючий розрахунок до декларації з податку на прибуток за 2015 р. Застосування різниць не спричинило збільшення об’єкта оподаткування. Підприємство застосовує податкові різниці, тому ця операція вплинула на значення об'єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років. Уточнити треба періоди за І квартал, півріччя, 9 місяців та рік 2016 р. та за І квартал 2017 р. Як виправити цю помилку та відобразити у звітності?
    13.11.202453