• Посилання скопійовано

Постачальник відмовляється виписувати коригування до накладної: дії покупця

Постачальник зареєстрував неправильно оформлену податкову накладну і відмовляється виправляти її коригуванням. Які дії покупця?

Начнем с того, что налоговая накладная, выписанная с ошибкой, не дает права на налоговый кредит покупателю, поэтому в состав налогового кредита Вы ее точно не включите в любом случае. Однако давайте обратимся к законодательным актам Украины и поищем пути решения данной проблемы.

Прежде всего, п.8 Порядка заполнения налоговой накладной, утвержденный приказом Министерства финансов Украины от 22.08.2014 г. №957 с изменениями и дополнениями гласит: «Налоговая накладная выдается плательщиком налога, осуществляющим операции по поставке товаров/услуг, по требованию получателя (покупателя) этих товаров/услуг. В случае отказа поставщика (продавца) товаров/услуг предоставить налоговую накладную или при нарушении им порядка ее заполнения и/или порядка регистрации в Едином реестре налоговых накладных получатель (покупатель) таких товаров/услуг имеет право в порядке, предусмотренном пунктом 201.10 статьи 201 раздела V Налогового кодекса Украины, приложить к налоговой декларации за отчетный налоговый период заявление с жалобой на такого поставщика (продавца)».


В п. 201.10 НКУ находим следующий текст: «В случае отказа продавца товаров или услуг предоставить налоговую накладную или при нарушении им порядка ее заполнения и  порядка регистрации в Едином реестре покупатель таких товаров и услуг имеет право приложить к налоговой декларации за отчетный налоговый период заявление с жалобой на такого поставщика. Такое право сохраняется за ним в течение 60 календарных дней, следующих за предельным сроком представления налоговой декларации за отчетный (налоговый) период, в котором представлено налоговую накладную или нарушен порядок ее заполнения и порядок регистрации в Едином реестре. К заявлению прилагаются копии товарных чеков или других расчетных документов, удостоверяющих факт уплаты налога в связи с приобретением таких товаров и услуг или копии первичных документов, составленных в соответствии с Законом Украины "О бухгалтерском учете и финансовой отчетности в Украине", подтверждающие факт получения таких товаров и услуг.

Поступление такого заявления с жалобой является основанием для проведения документальной внеплановой выездной проверки указанного продавца для выяснения достоверности и полноты начисления им обязательств по налогу по такой операции».

Суммируя украинское законодательство в данном вопросе, можно сделать вывод, что в течение двух месяцев (60 календарных дней ) с даты составления такой налоговой накладной Вы должны пожаловаться на своего контрагента, однако эта жалоба не дает Вам возможности включить эту налоговую накладную в состав налогового кредита немедленно, а только по итогам сделанной проверки. Считаем, что если Вы сообщите об этом своему контрагенту, то он вряд ли обрадуется такой перспективе (имеется в виду проведение у него документальной проверки) и, скорее всего, пойдет Вам на встречу, путем внесения изменений в выданную Вам ранее налоговую накладную. Если же этого не случиться, то наиболее безопасным для Вас будет действовать по описанному выше алгоритму из п.201.10 НКУ и ждать результатов проверки. Пока эта проверка не произойдет вообще не принимать ошибочно выписанную налоговую накладную к учету. 

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Дрючин Дмитро

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Чи нараховувати ПДВ на супутні послуги при міжнародних перевезеннях?
    Для виконання контракту на перевезення організація залучає послуги сторонніх організацій згідно з договором субпідряду. У міжнародному перевезенні згідно з CMR послуга оподатковується за ставкою 0% ПДВ, але до перевезення додаються супутні витрати на оформлення негабаритних дозволів та супроводу по території Польщі. Ця послуга перевиставляється клієнту. Чи оподатковується вона ПДВ, якщо вона надана субпідряднику на території Польщі та чи потрібно нарахувати 20% ПДВ при перевиставлені таких послуг?
    Сьогодні 15:2210
  • ПДВ при вивезенні з митного складу за межі митної території України нерозмитнених товарів
    Підприємство помістило імпортовані товари в режим «митного складу», ПДВ не сплачувалося, ПК не відображалося, та планує їх реекспортувати, що звільнено від ПДВ згідно пп. 206.5 ПКУ. При цьому отримано податковий кредит з ПДВ на послуги зберігання та транспортування цих товарів. Чи потрібно нараховувати компенсуючий ПДВ за п. 198.5 ПКУ на ці послуги? Чи потрібно нараховувати компенсуючі ПДВ за ст. 199 ПКУ?
    21.11.202410
  • Як відобразити в декларації з ПДВ відмову у бюджетному відшкодуванні?
    Підприємство отримало акт позапланової документальної невиїзної перевірки, в якому відмовлено у відшкодуванні ПДВ на 170 000 грн і визначено заниження значення рядку 21 декларації з ПДВ за серпень 2024 р. на 170 000 грн. Чи має право підприємство подати УР за серпень 2024 р., в якому буде прибрано вищезазначену суму із заяви на відшкодування і включено до рядка 21? Чи можливо уникнути андміністративної відповідальності посадовим особам підприємства за ст. 163.1КУпАП (помилки в податковому обліку)?
    15.11.202427
  • Надання рекламних послуг нерезиденту: що з ПДВ?
    ТОВ на загальній системі, платник ПДВ, надає нерезиденту рекламні послуги, які не є об’єктом ПДВ за пп. «б» пп.186.3 ПКУ. Чи є рекламними послуги: організація онлайн-виступу представників нерезидента на конференції; медіа-підтримка — розміщення новин про співпрацю; розміщення логотипу нерезидента на рекламних носіях конференції як партнера; розміщення стаціонарного банера в зоні конференції. Чи буде онлайн-участь нерезидента електронною послугою з місцем надання — реєстрацією отримувача?
    14.11.202427
  • Формування податкового кредиту за касовим методом після спливу 365 днів
    Податковий кредит формуємо з сум ПДВ, визначених згідно з коефіцієнтом розподілу, тобто частково за касовим методом та частково за загальними правилами. У липні 2023 р. від постачальника отримані послуги, які були оплачені не в повній сумі. У декларації з ПДВ за липень 2023 року до ПК включено ПДВ за ПН за цей же період відповідно до коефіцієнту розподілу. У серпні 2024 р. оплачується заборгованість за отримані в липні 2023 р. послуги і, відповідно, в декларації за серпень 2024 р. до ПН включається пропорційна до оплати сума ПДВ ПН за липень 2023 року. Тобто включається сума ПДВ ПН, дата складання якої більше 365 днів. Чи правомірне таке формування ПК?
    14.11.2024260