• Посилання скопійовано

Помилка у реєстрі податкових накладних виправляється методом «сторно»

Як виправити помилку при заповненні реєстру виданих та отриманих податкових накладних (мається на увазі не єдиний реєстр податкових накладних, а звичайний, копія якого подана в ДФС) за листопад 2014 р., виявлену в квітні 2015 р.?

Виправлення помилок у реєстрі виданих та отриманих податкових накладних відбувалося або в реєстрі за той звітний період, у якому знайдено помилку, або в реєстрі за той звітний період, за який було подано уточнюючий розрахунок. З 01.01.2015 р. норму п. 201.15 ПКУ змінено, вимоги щомісяця подавати у складі декларації з ПДВ копії реєстрів в електронній формі немає. Відповідно якщо помилку виявлено у квітні 2015 р. подати копію виправленого реєстру за місяць минулого року є неможливим. 

Проте, Порядок № 958 (наказ Мінфіну від 22.09.2014 р. № 958 "Про затвердження форми реєстру виданих та отриманих податкових накладних та порядку його ведення") залишається чинним. Згідно п. 1 Порядку № 958 виправлення помилки в реєстрі здійснюється методом "сторно" за правилами, передбаченими для бухгалтерського обліку, у момент виявлення такої помилки. Коригування помилкових записів у реєстрі не призводить до потреби формування нових (уточнюючих) реєстрів.


Порядок виправлення помилок у первинних документах та облікових регістрах встановлено Положенням № 88 (наказ Мінфіну від 24.05.95 N 88). Відповідно до п. 4.6 Положення № 88 виправлення помилок у документах і регістрах, що створені у формі електронного документа, здійснюється відповідно до законодавства. Зауважимо, що процедура виправлення помилок в електронних документах законодавством не визначена. І як повідомляється у листі Мінфіну від 14.01.2011 р. N 31-34020-07-27/23-8665/89: “виправлення помилок минулих звітних періодів у регістрах бухгалтерського обліку, що створені у формі електронного документа, може здійснюватися у порядку, передбаченому зазначеним Положенням (Положення №88, від ред) для виправлення помилок в регістрах, що створені на паперових носіях”. Помилки в облікових регістрах за минулий звітний період виправляються способом сторно. Цей спосіб передбачає складання бухгалтерської довідки. Довідка має наводити причину помилки, посилання на документ, у якому її зробили. Довідка підписується працівником, який склав документ, та після її перевірки — головним бухгалтером. 

Рекомендуємо скористатись наведеним вище способом виправлення, адже ст. 163-1 КпАП встановлює відповідальність у вигляді адмінштрафу. Порушення порядку ведення податкового обліку тягне за собою накладення штрафу у розмірі від 5 до 10 нмдг (від 85,00 до 170,00 грн). 

 

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.2024936
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202429
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202429
  • Як скласти ПН на аванс, коли вартість робіт достовірно невідома?
    Замовником перераховано аванс за будівництво нежитлового об’єкта. Загальна вартість будівництва достовірно невідома, акти будуть закриватись щомісяця поетапно по формі КБ. На суму передплати виписано ПН на всю суму передплати з кількістю 1, одиниця виміру грн. Як має бути складена ПН за умови авансової оплати? На яку дату здійснюється РК: на дату проміжного акту чи на дату останнього акту за всіма ПН?
    17.04.20249115
  • ПДВ та облік при передачі продукції, якщо оплачує третя сторона
    Підприємство виробляє медичні меблі. За тристороннім договором покупцем (замовником) є лікарня, а оплачує благодійний фонд. Рахунок виставляється фонду, який оплачує 70% рахунку, потім меблі виробляються і передаються лікарні. Після підписання тристороннього акту прийому-передачі, фонд оплачує залишок 30%. Які особливості ПДВ? Як відображати в бухобліку?
    17.04.202435