• Посилання скопійовано

Помилка у реєстрі податкових накладних виправляється методом «сторно»

Як виправити помилку при заповненні реєстру виданих та отриманих податкових накладних (мається на увазі не єдиний реєстр податкових накладних, а звичайний, копія якого подана в ДФС) за листопад 2014 р., виявлену в квітні 2015 р.?

Виправлення помилок у реєстрі виданих та отриманих податкових накладних відбувалося або в реєстрі за той звітний період, у якому знайдено помилку, або в реєстрі за той звітний період, за який було подано уточнюючий розрахунок. З 01.01.2015 р. норму п. 201.15 ПКУ змінено, вимоги щомісяця подавати у складі декларації з ПДВ копії реєстрів в електронній формі немає. Відповідно якщо помилку виявлено у квітні 2015 р. подати копію виправленого реєстру за місяць минулого року є неможливим. 

Проте, Порядок № 958 (наказ Мінфіну від 22.09.2014 р. № 958 "Про затвердження форми реєстру виданих та отриманих податкових накладних та порядку його ведення") залишається чинним. Згідно п. 1 Порядку № 958 виправлення помилки в реєстрі здійснюється методом "сторно" за правилами, передбаченими для бухгалтерського обліку, у момент виявлення такої помилки. Коригування помилкових записів у реєстрі не призводить до потреби формування нових (уточнюючих) реєстрів.


Порядок виправлення помилок у первинних документах та облікових регістрах встановлено Положенням № 88 (наказ Мінфіну від 24.05.95 N 88). Відповідно до п. 4.6 Положення № 88 виправлення помилок у документах і регістрах, що створені у формі електронного документа, здійснюється відповідно до законодавства. Зауважимо, що процедура виправлення помилок в електронних документах законодавством не визначена. І як повідомляється у листі Мінфіну від 14.01.2011 р. N 31-34020-07-27/23-8665/89: “виправлення помилок минулих звітних періодів у регістрах бухгалтерського обліку, що створені у формі електронного документа, може здійснюватися у порядку, передбаченому зазначеним Положенням (Положення №88, від ред) для виправлення помилок в регістрах, що створені на паперових носіях”. Помилки в облікових регістрах за минулий звітний період виправляються способом сторно. Цей спосіб передбачає складання бухгалтерської довідки. Довідка має наводити причину помилки, посилання на документ, у якому її зробили. Довідка підписується працівником, який склав документ, та після її перевірки — головним бухгалтером. 

Рекомендуємо скористатись наведеним вище способом виправлення, адже ст. 163-1 КпАП встановлює відповідальність у вигляді адмінштрафу. Порушення порядку ведення податкового обліку тягне за собою накладення штрафу у розмірі від 5 до 10 нмдг (від 85,00 до 170,00 грн). 

 

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Спілка споживчих товариств отримує від них грошові кошти: чи повинна вона реєструватись платником ПДВ?
    Спілка, яка є добровільним об'єднанням споживчих товариств, відповідно до свого статуту отримує від споживчих товариств внутрішньогосподарські відрахування. Чи є вони об'єктом оподаткування ПДВ? Чи повинна спілка реєструватися платником ПДВ при досягненні суми таких відрахувань в 1 млн грн?
    29.04.20243
  • Купуємо програмне забезпечення у нерезидента: що з ПДВ?
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення Google (наприклад, річний програмний пакет Google Cloud G Suite Business for Work). Програмне забезпечення купується виключно у нерезидента та використовується для продажу українським покупцям та іноземним покупцям. Чи є об’єктом оподаткування ПДВ дана операція?
    29.04.202428
  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.20241 749
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202432
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202432