• Посилання скопійовано

Помилка у реєстрі податкових накладних виправляється методом «сторно»

Як виправити помилку при заповненні реєстру виданих та отриманих податкових накладних (мається на увазі не єдиний реєстр податкових накладних, а звичайний, копія якого подана в ДФС) за листопад 2014 р., виявлену в квітні 2015 р.?

Виправлення помилок у реєстрі виданих та отриманих податкових накладних відбувалося або в реєстрі за той звітний період, у якому знайдено помилку, або в реєстрі за той звітний період, за який було подано уточнюючий розрахунок. З 01.01.2015 р. норму п. 201.15 ПКУ змінено, вимоги щомісяця подавати у складі декларації з ПДВ копії реєстрів в електронній формі немає. Відповідно якщо помилку виявлено у квітні 2015 р. подати копію виправленого реєстру за місяць минулого року є неможливим. 

Проте, Порядок №958 (наказ Мінфіну від 22.09.2014 р. №958 "Про затвердження форми реєстру виданих та отриманих податкових накладних та порядку його ведення") залишається чинним. Згідно п. 1 Порядку №958 виправлення помилки в реєстрі здійснюється методом "сторно" за правилами, передбаченими для бухгалтерського обліку, у момент виявлення такої помилки. Коригування помилкових записів у реєстрі не призводить до потреби формування нових (уточнюючих) реєстрів.


Порядок виправлення помилок у первинних документах та облікових регістрах встановлено Положенням №88 (наказ Мінфіну від 24.05.95 N 88). Відповідно до п. 4.6 Положення №88 виправлення помилок у документах і регістрах, що створені у формі електронного документа, здійснюється відповідно до законодавства. Зауважимо, що процедура виправлення помилок в електронних документах законодавством не визначена. І як повідомляється у листі Мінфіну від 14.01.2011 р. N 31-34020-07-27/23-8665/89: “виправлення помилок минулих звітних періодів у регістрах бухгалтерського обліку, що створені у формі електронного документа, може здійснюватися у порядку, передбаченому зазначеним Положенням (Положення №88, від ред) для виправлення помилок в регістрах, що створені на паперових носіях”. Помилки в облікових регістрах за минулий звітний період виправляються способом сторно. Цей спосіб передбачає складання бухгалтерської довідки. Довідка має наводити причину помилки, посилання на документ, у якому її зробили. Довідка підписується працівником, який склав документ, та після її перевірки — головним бухгалтером. 

Рекомендуємо скористатись наведеним вище способом виправлення, адже ст. 163-1 КпАП встановлює відповідальність у вигляді адмінштрафу. Порушення порядку ведення податкового обліку тягне за собою накладення штрафу у розмірі від 5 до 10 нмдг (від 85,00 до 170,00 грн). 

 

 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»