• Посилання скопійовано

Донарахування ПДВ: особливості

Після реорганізації у формі приєднання підприємство-правонаступник, отримало основні засоби. При передачі ОЗ у підприємства, що ліквідовується не виникало податкових зобов'язань, а підприємство-правонаступник не мало податкового кредиту. Підприємство-правоноступник збирається використовувати отримані ОЗ у своїй госпдіяльності, яка звільнена від ПДВ. Чи потрібно донараховувати податкові зобов'язання з ПДВ?

Запитання: Після реорганізації у формі приєднання підприємство-правонаступник, отримало основні засоби. Відповідно до п. 196.1.7 Податкового кодексу України при передачі основних засобів у підприємства, що ліквідовується (в свій час був сформований податковий кредит, що був використаний в майбутніх періодах) не виникало податкових зобов'язань, а підприємство-правонаступник не мало податкового кредиту. Підприємство-правоноступник збирається використовувати отримані основні засоби у своїй господарській діяльності, яка, відповідно до п.197 ПКУ, звільнена від оподаткування ПДВ. Чи потрібно підприємству-правонаступнику донараховувати податкові зобов'язання з ПДВ відповідно до абз. б п.198.5 ПКУ на момент початку використання даних основних засобів, чи його вже даний пункт не стосується (так як при отримані даних ОЗ підприємство-правонаступник не мало податкового кредиту)?

Відповідь: Як слушно зазначено у запитанні, операція з передання основних засобів підприємству-правонаступнику не є об’єктом оподаткування ПДВ згідно пп. 196.1.7 ПКУ. Відповідно, під час набуття вказаних основних засобів у власність підприємство-правонаступник не мало податкового кредиту.


Згідно п. 198.5 ПКУ платник ПДВ зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до п. 189.1 ПКУ, зокрема, за необоротними активами, під час придбання або виготовлення яких суми ПДВ були включені до складу податкового кредиту, у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи призначаються для їх використання або починають використовуватися, зокрема, в операціях, звільнених від оподаткування відповідно до ст. 197 ПКУ.

Оскільки у вашого підприємства не було факта включення ПДВ за такими основними засобами до складу податкового кредиту, то і нараховувати зобов’язання з ПДВ згідно п. 198.5 ПКУ вам не потрібно.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.2024955
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202429
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202429
  • Як скласти ПН на аванс, коли вартість робіт достовірно невідома?
    Замовником перераховано аванс за будівництво нежитлового об’єкта. Загальна вартість будівництва достовірно невідома, акти будуть закриватись щомісяця поетапно по формі КБ. На суму передплати виписано ПН на всю суму передплати з кількістю 1, одиниця виміру грн. Як має бути складена ПН за умови авансової оплати? На яку дату здійснюється РК: на дату проміжного акту чи на дату останнього акту за всіма ПН?
    17.04.20249255
  • ПДВ та облік при передачі продукції, якщо оплачує третя сторона
    Підприємство виробляє медичні меблі. За тристороннім договором покупцем (замовником) є лікарня, а оплачує благодійний фонд. Рахунок виставляється фонду, який оплачує 70% рахунку, потім меблі виробляються і передаються лікарні. Після підписання тристороннього акту прийому-передачі, фонд оплачує залишок 30%. Які особливості ПДВ? Як відображати в бухобліку?
    17.04.202435