• Посилання скопійовано

Штрафні санкції, сплачені через несвоєчасну сплату податків відноситься до витрат

Підприємство подає декларацію з податку на прибуток за 9 місяців. Чи відноситься до витрат підприємства штрафні санкції з податку на прибуток та ПДВ сплачені підприємством у звітному періоді у зв'язку з несвоєчасною сплатою податків?

СГ, які сплачують авансові платежі за результатами 2014 р. і за підсумками трьох кварталів 2015 р. не отримали прибутку або отримали збиток, мають право подати податкову декларацію за III кварталу 2015 р. та з грудня 2015 р. по травень 2016 р. не платити аванси. Зазначене  підтверджується листом ДФСУ від 21.10.2015 №38881/7/02-01-17.

Зауважимо , що згідно з п. 49.18 ПКУ податкова декларація з податку на прибуток подається до контролюючого органу за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює, зокрема, календарному кварталу, - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем ​​звітного (податкового) кварталу (півріччя). При цьому, враховуючи те, що положення Закону №652 набули чинності з 13 серпня поточного року, а граничний термін подання декларації за півріччя 2015 року був 9 серпня, платники податку на прибуток вище зазначеним правом в 2015 р. можуть скористатися лише за підсумками трьох кварталів 2015 р.

Починаючи з 01.01.2015 р., об'єктом обкладення податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до НСП(С)БУ або МСФЗ, на різниці, що виникають відповідно до положень розділу III ПКУ (пп. 134.1.1 ПКУ).

Згідно з п. 6 ПС(Б)О 16  витратами звітного періоду визнаються або зменшення активів, або збільшення зобов'язань, що призводить до зменшення власного капіталу підприємства (за винятком зменшення капіталу внаслідок його вилучення або розподілу власниками), за умови, якщо ці витрати можуть бути достовірно оцінені. Визнані штрафи, пеня, неустойка включаються до інших операційних витрат (п. 20 П(С)БО 16).

При цьому коригування фінансового результату до оподаткування на різниці за штрафами, пенею, неустойку не передбачена. (додатково див. лист від 05.10.2015 р. №21051/6/99-99-19-02-02-15).

Відповідно до абз. 2 п. 46.6 ПКУ до визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, наступний за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, діють форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення. На сьогодні форма податкової декларації з податку на прибуток підприємств, затверджена наказом Міністерства доходів і зборів України від 30.12.2013 р. №872, є чинною. Якщо платник податків вважає, що форма податкової декларації збільшує або зменшує його податкові зобов'язання, всупереч нормам Кодексу з цього податку, він має право зазначити цей факт у спеціально відведеному місці в податковій декларації (п. 46.4 ПКУ).

Таким чином, штрафні санкції з податку на прибуток та ПДВ сплачені підприємством у звітному періоді у зв'язку з несвоєчасною сплатою податків відноситься до витрат підприємства.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Олефіренко Олександра

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»