• Посилання скопійовано

Помилка в даті податкової накладної: як виправити?

Постачальник допустив помилку в даті складання податкової накладної. Декларація з ПДВ була подана з врахуванням цієї накладної. У контрагента вона виходить за інший місяць, включена в декларацію. Як виправити помилку в накладній і що робити з декларацією?

Запитання: Постачальник допустив помилку в даті складання податкової накладної (дата складання ПН стоїть дата 01.08.2015, а в графі дата виникнення податкового зобов'язання - 18.07.2015. Дата складання має бути також 18.07.2015). Крім того, декларація ПДВ за липень була подана з врахуванням цієї накладної як за липень. У контрагента вона виходить за серпень, ввійшла в декларацію. Як виправити помилку в накладній і що робити з декларацією за липень?

Відповідь: Згідно з п.201.1 ПКУ, дата складення податкової накладної є одним з обов’язкових реквізитів податкової накладної. Дата складення повинна відповідати даті виникнення податкових зобов’зань. Відповідно, якщо цей реквізит не є достовірним та податкова накладна складена з  помилками, така накладна не даватиме покупцю права на податковий кредит. В свою чергу постачальник має включити суму ПДВ, зазначену в такій накладній до складу своїх податкових зобов’язань та  в декларацію з ПДВ в звітному  періоді, в якому сталася перша подія згідно ст.187 ПКУ. Тобто в вашому випадку, ви - як постачальник маєте включити ПЗ до декларації липня.


Щодо виправлення дати в ПН. Згідно з пунктом 192.1 ПКУ розрахунок коригування до податкової накладної складається також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, у тому числі не пов'язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг. Проте помилка, допущена в номері чи даті податкової накладної, не може бути виправлена шляхом подання розрахунку коригування (пункт 21 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 22.09.2014 № 957).

Таким чином, розрахунок коригування на виправлення дати в такому випадку не складається. А, отже, ви, як постачальник, маєте скласти та зареєструвати  нову податкову накладну з усіма вірними реквізитами. Своєю чергою Ваш контрагент має подати уточнюючий розрахунок до декларації за серпень на зменшення ПК та включити суму ПДВ до податкового кредиту за новою податковою накладною в звітному періоді, в якому її зареєстровано.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Степанов Михаил

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

  • Фізособа отримала дивіденди від КІК не в повному обсязі: як відобразити в декларації про доходи?
    Фізособа, контролююча особа іноземної компанії, у 2023 р. отримала дивіденди за 2023 р. не в повному обсязі. Остаточний розрахунок буде проведено у 2024 р. У 2023 р. ФО була резидентом України. Як показати суму доходу від дивідендів в декларації про майновий стан та доходи? В які строки фізособа має сплатити податок на доходи та військовий збір по такій декларації?
    22.04.202437
  • Виплата роялті нерезиденту: порядок оподаткування
    ТОВ купує батьківські компоненти насіння кукурудзи у нерезидента (Хорватія). Після реалізації вирощеної продукції відповідно до ліцензійної угоди ТОВ має нарахувати та сплатити роялті. Нерезидент є кінцевим бенефіціарним власником ТОВ. Як впливає на фінансовий результат нарахування та виплата роялті? Хто є податковим агентом при виплаті роялті?
    09.04.202450
  • Чи включаються реінвестовані дивіденди в дохід інвестора юрособи?
    Засновники підприємства, які є резидентами України юрособами, платниками податку на прибуток (без різниць), прийняли рішення збільшити СК за рахунок нерозподіленого прибутку (реінвестувати дивіденди). Чи потрібно суму реінвестованих дивідендів включати до складу доходу при розрахунку фінрезультату до оподаткування і сплачувати в підсумку податок на прибуток з цієї суми?
    15.03.202439
  • Якщо дивіденди виплачуються з раніше оподаткованого прибутку, авансовий внесок не сплачується
    Підприємство вирішило виплатити дивіденди за 2020 рік. Прибуток за 2020 рік був 20 млн грн, податок сплачений. У структурі власників 30% фізособи, 70% - юрособи-резиденти. Чи потрібно сплачувати авансовий внесок з податку на прибуток при виплаті таких дивідендів та як відображати цю операцію в додатку АВ до декларації з податку на прибуток?
    13.03.202447
  • Як виплатити дивіденди за рік, якщо вже платили за третій квартал?
    Підприємство виплатило дивіденди за третій квартал 2023 року. Як тепер виплатити дивіденди за четвертий квартал? А як виплатити дивіденди за увесь 2023 рік, без врахування дивідендів третього кварталу? Що прописати у протоколі?
    08.03.202485