• Посилання скопійовано

Які додатки до декларації з податку на прибуток подавати при застосуванні пільги?

ТОВ заключило контракт з відділом освіти на виконання будівельних робіт. Придбання обладнання для виконання робіт здійснюється за рахунок НЕФКО у вигляді гранту. Код пільги з податку на прибуток - 14060393. Які додатки до декларації з податку на прибуток необхідно подати? На яку дату складати ПН?

Додатки до декларації з податку на прибуток

Відповідно до пп. 134.1.1 ПКУ, об’єктом оподаткування податку на прибуток підприємств є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до НП(С)БО або МСФЗ, на різниці, які виникають відповідно до положень розділу ІІІ Кодексу.

Фінансові показники прибутку, звільненого від оподаткування, або збитку від діяльності, прибуток від якої звільняється від оподаткування, визначені відповідно до НП(С)БО або МСФЗ, і різниці по таких звільнених від оподаткування видах діяльності, визначені відповідно до ІІІ розділу ПКУ, підлягають відображенню у додатку ПЗ до рядка 05 ПЗ податкової декларації з податку на прибуток.

Крім того, оскільки платник податку користується податковою пільгою разом з декларацією необхідно подати Додаток ПП, в якому здійснюється розрахунок суми пільги (сума податку не сплачена внаслідок застосування податкової пільги).

Отже, в даному випадку платник податку в зв'язку із застосуванням пільги подає разом з декларацією додаток ПЗ та ПП.

 

Дата складання ПН

Як передбачено пп. 187.1 ПКУ, датою виникнення ПЗ з ПДВ при постачанні товарів або послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

а) дата зарахування коштів від покупця на банківський рахунок як оплата товарів чи послуг, що підлягають постачанню;

б) дата відвантаження товарів, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

Отже, якщо від НЕФКО надходить оплата вартості устаткування яке буде закуплено передано замовнику робіт, то ПЗ з ПДВ виникають за загальним правилом – на дату першої події. Оскільки спочатку надходять кошти на придбання устаткування, то податкова накладна складається саме на дату зарахування коштів. При цьому податкова накладна складається безпосередньо на подальшого фактичного отримувача такого обладнання.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»