• Посилання скопійовано

Коли «єдиноподатникам» реєструватися платниками ПДВ

Реєстрація платниками ПДВ платників єдиного податку, що застосовують ставку 5%, при перевищенні сукупних обсягів постачання товарів/послуг за останні 12 календарних місяців понад 300 тис. грн

Відповідно до п. 181.1 ст. 181 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI, зі змінами та доповненнями, далі — ПКУ), у разі якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з р. V ПКУ, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп’ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12-ти календарних місяців, сукупно перевищує 300 тис. грн (без урахування ПДВ), така особа зобов’язана зареєструватися як платник податку в органі державної податкової служби за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених ст. 183 ПКУ, крім особи, яка є платником єдиного податку.


Підпунктом 14.1.139 п. 14.1 ст. 14 ПКУ передбачено, що з метою р. V ПКУ під визначення «особа» підпадають, зокрема:

 - суб’єкт господарювання — юридична особа, у тому числі підприємство з іноземними інвестиціями, незалежно від форми та часу внесення таких інвестицій (крім юридичних осіб, які застосовують ставку єдиного податку у розмірі 5%, за винятком юридичних осіб — платників єдиного податку, які здійснюють постачання послуг (робіт) платникам ПДВ і обсяг такого постачання за останні 12 календарних місяців сукупно перевищує обсяг, визначений п. 181.1 ст. 181 ПКУ);

 - фізична особа (громадянин України, іноземець та особа без громадянства), яка здійснює діяльність, що належить згідно із законодавством до підприємницької (крім фізичних осіб — підприємців, визначених у підпунктах 1 і 2 п. 291.4 ст. 291 ПКУ, та фізичних осіб — підприємців, визначених у пп. 3 п. 291.4 ст. 291 ПКУ, які застосовують ставку єдиного податку у розмірі 5%, за винятком фізичних осіб — підприємців, визначених у пп. 3 п. 291.4 ст. 291 ПКУ, які здійснюють постачання послуг (робіт) платникам ПДВ і обсяг такого постачання за останні 12 календарних місяців сукупно перевищує обсяг, визначений п. 181.1 ст. 181 ПКУ), та/або ввозить товари на митну територію України.

Згідно з пп. «г» пп. 4 п. 293.8 ст. 293 ПКУ ставка єдиного податку, визначена для третьої і четвертої груп у розмірі 3%, може бути обрана платником єдиного податку, що застосовує ставку єдиного податку в розмірі 5%, у разі постачання ним послуг (робіт) платникам ПДВ і якщо обсяг такого постачання за останні 12 календарних місяців сукупно перевищує обсяг, визначений п. 181.1 ст. 181 р. V ПКУ, та реєстрації такого платника єдиного податку платником ПДВ у порядку, встановленому р. V ПКУ, шляхом подання заяви щодо зміни ставки єдиного податку не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу, в якому здійснено реєстрацію платником ПДВ. Пунктом 183.4 ст. 183 визначено, що у разі зміни ставки єдиного податку, відповідно до пп. «г» пп. 4 п. 293.8 ст. 293 ПКУ, реєстраційна заява подається у строк, визначений п. 183.2 ст. 183 ПКУ.

Враховуючи наведене, платники єдиного податку, що застосовують ставку 5%, при перевищенні сукупних обсягів постачання товарів/послуг за останні 12 календарних місяців понад 300 тис. грн обов’язковій реєстрації платником ПДВ не підлягають.

При цьому платники єдиного податку третьої та четвертої груп, які застосовують ставку 5% та здійснюють лише постачання послуг платникам ПДВ, обсяги яких за останні 12 календарних місяців сукупно перевищують 300 тис. грн, можуть за власним бажанням зареєструватися платниками ПДВ та здійснити перехід на ставку єдиного податку у розмірі 3% з календарного кварталу, що настає за кварталом, в якому обсяги постачання послуг платникам ПДВ перевищили 300 тис. грн. Крім того, у заяві за ф. №1-ПДВ, яка подається не пізніше 10-го числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто обсягу оподатковуваних операцій 300 тис. грн, такий платник податку повинен зазначити бажаний день реєстрації платником ПДВ, який відповідає першому дню календарного кварталу, з якого такий платник матиме право на застосування ставки єдиного податку у розмірі 3%.

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Джерело: ДФС у Волинській обл.

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Побутова техніка на підприємстві: що з ПДВ?
    ТОВ-платник податку на прибуток та ПДВ взяло в оренду у фізособи офісне та складське приміщення (в т ч. кухню). ТОВ придбало побутову техніку та меблі для кухні, зокрема, витяжку, пральну машину, сушарку, холодильник, газову поверхню, шафу електричну) та в офіс кондиціонер. Чи необхідно нараховувати ПЗ з ПДВ при придбанні побутової техніки?
    17.05.202429
  • Продали корпоративні права: що з ПДВ?
    Підприємство продало корпоративні права в іншій юрособі. Чи є ця операція об’єктом оподаткування ПДВ? Як відобразити цю операцію в декларації з ПДВ?
    16.05.202423
  • Компенсації витрат з плати за землю: що з ПДВ?
    Підприємство продало майно, яке знаходиться на частині земельної ділянки, яка перебуває у постійному користуванні. До моменту поділу цієї ділянки і передачі в оренду підприємство виставлятиме покупцеві рахунок на компенсацію витрат з плати за землю. Чи оподатковується така операція ПДВ?
    15.05.202412
  • Громадська організація отримала безкоштовний доступ до CRM-системи від нерезидента: що з ПДВ?
    Громадська організація планує укласти договір з ФОПом щодо налаштування та підтримки CRM-системи. Компанія-нерезидент (США) безкоштовно надає організації доступ до CRM-системи. Які податкові наслідки цих операцій?
    14.05.202414
  • Коли спливає строк на відображення ПК?
    Протягом березня-липня 2022 р. підприємство придбавало за готівку пальне, суми в чеках більше 240 грн, ПН не виписувалося, ПДВ зависло на субрахунку 644. Окрім того, є завислі суми ПДВ, без ПН, за період з 2019 по 2021 рр. Коли такі суми ПДВ можна списати до складу витрат (Дт 949 Кт 644)?
    13.05.202470